Internet Explorer może jeszcze nie być całkowicie martwy.

Według nowych danych zaskakująco duża liczba użytkowników Windows 10 nadal trzyma się Internet Explorera, mimo że Microsoft nie obsługuje już starej przeglądarki (otwiera się w nowej karcie).

Dane Lansweepera udostępnione wyłącznie TechRadar Pro wskazują, że prawie połowa (47%) urządzeń z systemem Windows 10 będzie wymagała aktualizacji, ponieważ nadal używają Internet Explorera jako przeglądarki, co odpowiada milionom komputerów w biurach i miejscach pracy na całym świecie.

Microsoft oficjalnie zakończy wsparcie dla Internet Explorera 11 (otwiera się w nowej karcie) wkrótce (15 czerwca 2022 r.), co oznacza, że ​​użytkownicy będą musieli przejść na Edge, przeglądarkę faktycznie obsługiwaną przez firmę, lub będą narażeni na ryzyko cyberprzestępczości. atak.

Koniec życia Internet Explorera

Liczby obejmują nie tylko niewielką liczbę niszowych użytkowników, ponieważ Lansweeper skontrolował ponad dziewięć milionów urządzeń z 33,000 XNUMX organizacji, aby zebrać wyniki.

Microsoft wielokrotnie ostrzegał firmy, że Internet Explorer oficjalnie przejdzie na emeryturę (otwiera się w nowej karcie) w tym roku, ale nie wszystkie firmy były wystarczająco proaktywne, aby wymyślić plan przejścia na inną przeglądarkę.

Microsoft po raz pierwszy ogłosił plany wycofania wsparcia dla Internet Explorera 11 w Windows 10 i Microsoft 365 w sierpniu 2020 r. i od tego czasu wycofał usługi dla tego oprogramowania.

Firma niedawno zaleciła firmom, które nadal używają Internet Explorera, aby zamiast tego ustalały własną datę przejścia na emeryturę (otwiera się w nowej karcie).

Powinni również upewnić się, że tryb Internet Explorer, który ma obsługiwać starsze aplikacje i strony internetowe w Microsoft Edge do czasu ich migracji do nowego oprogramowania, jest skonfigurowany w Edge, aby umożliwić pracownikom dostęp do witryn zależnych od Explorer w przyszłości.

Jednak nie tylko nieobsługiwane wersje przeglądarek powodują problemy, ponieważ Lansweeper odkrył również, że duża liczba (79%) ankietowanych komputerów nie miała nawet najnowszej wersji systemu Windows 10, nie mówiąc już o systemie Windows 11.

Firma stwierdziła, że ​​wersja 2004 systemu Windows 10 była najpopularniejszą wersją działającą na urządzeniach biznesowych, pomimo trzech kolejnych aktualizacji od czasu wydania w maju 2020 r.

Użytkownicy powinni zawsze upewnić się, że ich urządzenia są zaktualizowane do najnowszej wersji systemu Windows, ponieważ firma regularnie wydaje łatki bezpieczeństwa i łatki na najnowsze luki w zabezpieczeniach.

„Z naszego punktu widzenia nie jest całkowitą niespodzianką, że tylko jedna piąta urządzeń z systemem Windows 10 jest w najnowszej wersji lub że koniec okresu eksploatacji Internet Explorera dotyczy tak wielu użytkowników” — powiedział Roel Decneut, dyrektor ds. strategii w firmie lansweeper.

„Przedsiębiorstwa mogą mieć wiele powodów, aby opóźnić aktualizację, na przykład być bardziej konserwatywnym, mieć pilniejsze problemy do rozwiązania lub po prostu nie mieć wglądu w wersję systemów operacyjnych, na których działają”. Organizacje będą potrzebowały widoku z lotu ptaka na każde posiadane urządzenie, gdy zakończy się wsparcie dla programu Internet Explorer 11. Bez tych danych pozostaną podatne na ataki”.

Udostępnij to