Czytałeś już nagłówki: najpopularniejszy MacBook Air firmy Apple w końcu powraca z nową aktualizacją.

Zaprezentowany na dorocznej imprezie WWDC giganta z Cupertino, najlepiej sprzedający się laptop Apple ma teraz zaledwie 11,3 mm grubości i waży zaledwie 2,7 funta. To także pierwszy Mac, który zawiera najszybszy układ M2 z 40% szybszym silnikiem neuronowym, jest o 25% jaśniejszy i wszyscy zachwycają się nim z kilku innych powodów.

Ale dwie duże ulepszenia sprzętu są w dużej mierze niezauważone i uważamy, że niektórzy ludzie mogą się tym przejmować, nie tylko legenda rocka Neil Young.

Dla audiofila, dwa największe atuty najnowszego MacBooka Air to obsługa ekskluzywnego, wciągającego dźwięku przestrzennego Apple Music z wbudowanych głośników nowego Air, a także, i to jest klucz, ulepszone 3,5-pinowe gniazdo słuchawkowe. XNUMX mm, który teraz obsługuje słuchawki o wysokiej impedancji.

Dlaczego nowe gniazdo słuchawkowe jest ważne?

(Zdjęcie: Lewis Leong)

Przede wszystkim musimy mówić o najlepszych słuchawkach o wysokiej impedancji, czyli o jednych z najlepszych audiofilskich pudełek. Czemu? Zazwyczaj używają znacznie cieńszej cewki drgającej w swoich głośnikach, dzięki czemu można ją nawinąć bez tak dużej ilości powietrza między poszczególnymi przewodami.

Prawidłowe wykonanie przekłada się na mniejsze zniekształcenia dźwięku i lepszą reprodukcję bogatszego basu.

Więc wszyscy powinniśmy wyjść i kupić słuchawki o wysokiej impedancji? Cóż, minusem całej tej precyzji i przejrzystości jest to, że sprawia to, że te konkretne bestie są znacznie trudniejsze w obsłudze.

Aby wyjaśnić, impedancja jest miarą oporu dla prądu elektrycznego, mierzoną w omach: im wyższa liczba, tym większy opór. Ogólnie uważa się, że słuchawki o niskiej impedancji mają impedancję mniejszą niż 50 omów. Z drugiej strony słuchawki o wysokiej impedancji mogą mieć 250, a nawet 600 omów.

Teraz typowy wzmacniacz smartfona jest przeznaczony do standardowych 32-omowych słuchawek. Więc po prostu podłącz wysoką impedancję Słuchawki do gniazda słuchawkowego w przeciętnym laptopie spowodują słabą jakość dźwięku, a cała ta inwestycja zostanie zmarnowana z powodu niedopasowania impedancji.

Aby w pełni wykorzystać słuchawki o wysokiej impedancji, wykorzystujące jako źródło MacBooka Air, należy również poszukać dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego. Do (może) teraz.

Chociaż Apple nie podało żadnych konkretnych specyfikacji gniazda poza szczęśliwym zwrotem „Istnieje również gniazdo słuchawkowe, które obsługuje słuchawki o wysokiej impedancji”, nadal dobrze wróży.

Obsługa dźwięku przestrzennego przez wbudowane głośniki MacBooka Air

Neil Young trzymający pono

(Źródło zdjęcia: The Verge)

Kiedy Neil Young skrytykował jakość dźwięku „Fisher-Price” MacBooka Pro w wywiadzie z 2020 r. dla The Verge (otwiera się w nowej karcie), nazwał to „cholera, żartujesz sobie?” i dodał: „Nie możesz nic z tego wyciągnąć. Jeśli go włożysz, nie możesz go wyjąć, ponieważ DAC nie jest dobry w MacBooku Pro”.

Teraz okaże się, czy przetwornik cyfrowo-analogowy zostanie zmieniony, czy nie, ale głośniki w nowym MacBooku Air z pewnością zostały ulepszone, aby obsługiwać imponujący, opatentowany przez Apple Music, wciągający dźwięk przestrzenny.

W czasie swojego wywiadu kilka lat temu, Young, twórca Pono i mistrz wysokiej jakości streamingu audio, był otwarty na przyszłe produkty Apple, mówiąc: „Kiedy jakość wróci, spróbuję jeszcze raz”. nigdy nie patrz

To tylko sugestia, ale może nadszedł czas, by Mr. Young miał świeże spojrzenie. Możesz nawet powiedzieć „Hej, hej, mój mój”…

Udostępnij to