Według nowej ankiety Slack używanie emoji na czacie w miejscu pracy może być bardziej oburzające i subtelne, niż myślisz.

Platforma współpracy online nawiązała współpracę z aplikacją językową Duolingo, aby zbadać globalne podejście do emotikonów w domu i w pracy, i odkryła potencjalnie niepokojące rozbieżności wśród użytkowników dotyczące niektórych znaczeń.

Wygląda na to, że wielu z nas używa tych samych emotikonów, których używamy do czatowania, flirtowania i czatowania z naszymi przyjaciółmi w wyjątkowo niezamierzony sposób w pracy, co może prowadzić do różnego rodzaju problemów.

ryzyko emotikonów

W badaniu wzięło udział 9.400 pracowników hybrydowych w Ameryce Północnej, Azji i Europie, obejmujących różne obszary, w tym znaczenie, nawyki i opinie emoji.

Ponad połowa (58%) ankietowanych stwierdziła, że ​​używanie emotikonów w pracy pozwoliło im przekazać więcej szczegółów za pomocą mniejszej liczby słów, a podobna liczba (55%) stwierdziła, że ​​używanie emotikonów może przyspieszyć komunikację w miejscu pracy. Popularne przypadki użycia obejmowały emotikony „oczu”, aby coś obejrzeć lub zrecenzować, „zielony ptaszek”, aby zaznaczyć, że coś zostało zrobione, oraz „ręce do góry”, aby zasygnalizować dobrze wykonaną pracę.

Okazało się, że ponad połowa (57%) użytkowników uważa, że ​​wiadomości są „niekompletne” bez emotikonów, a ponad dwie trzecie (67%) czuje się bliższymi i bardziej połączonymi w rozmowie, gdy wysyłają wiadomość do kogoś, kto rozumie. . .

(Zdjęcie: Slack)

Jednak wybór i wysłanie odpowiedniego emoji może być trudne. Około 58% pracowników zgodziło się, że nie zna konkretnych emotikonów o wielu znaczeniach, a ogólnie młodsze pokolenia częściej twierdzą, że odbiorca źle zrozumiał wysłane przez nich emotikony (31% z pokolenia Z i 24% z pokolenia Y).

Najbardziej nieodpowiednie emoji do wysłania do pracy prawdopodobnie nie jest zbyt zaskakujące, ze znakiem pocałunku (💋), językiem (👅), następnie emoji kupy (💩) dla twojego szefa i emoji bakłażana (🍆) dla twoich kolegów postrzegane jako najbardziej nieadekwatne.

Kilka popularnych emotikonów również okazało się szczególnie trudnych do rozszyfrowania, a różne grupy kojarzą je z różnymi znaczeniami.

Emoji „pieniądze ze skrzydłami” podzieliło opinię wśród tych, którzy myśleli, że oznacza to stratę lub dochód, a emoji „brzoskwinia” również zostało oznaczone jako potencjalnie zbyt uwodzicielskie lub NSFW. Co zaskakujące, emoji „lekko uśmiechnięta twarz”, jedno z najbardziej podstawowych, może również zostać źle zinterpretowane, ponieważ w przypadku pozytywnego przesłania niektórzy użytkownicy twierdzili, że reprezentuje „głęboką irytację i / lub nieufność”.

„W Slack kochamy emotikony” — mówi Olivia Grace, starszy dyrektor ds. zarządzania produktem. „Pozwalają ludziom skutecznie przekazać szeroki zakres emocji w sposób, którego czasami nie potrafią słowa. W miarę jak kontynuujemy hybrydową pracę cyfrowej centrali, emotikony pomagają ludziom rozpoznawać się nawzajem, wyjaśniać intencje i dodawać trochę koloru, głębi i zabawy do miejsca pracy.

Udostępnij to