Pomimo tłumienia niedrogich słuchawek przez kilka lat, chińska marka audio Sivga w dużej mierze latała pod radarem. Ale to wszystko może się zmienić wraz z wydaniem duetu nowych słuchawek z drewnianymi kubkami.

Nowe obudowy przewodowe Robin i Oriole firmy Sivga są wyposażone w 50-milimetrowe przetworniki, większe i wydajniejsze niż te, które można znaleźć w wielu najlepszych słuchawkach nausznych w średnim przedziale cenowym, a przy tym nie ważą zaledwie 208 gramów.

Obie słuchawki mają ten sam pałąk, miękką wyściółkę z pianki zapamiętującej kształt i prawie dokładnie taką samą konstrukcję drewnianego pudełka (Oriole ma okrągły wzór na miseczkach, podczas gdy Robin ma kwadratowy wzór pod kątem), z opcjami jasnymi lub ciemnymi. błyszczące brązowe wykończenia.

To, co różni oba modele, to ich głos, przy czym Oriole charakteryzuje się zrównoważonym, szerokim strojeniem, które według Sivgi jest idealne do muzyki klasycznej i jazzowej, podczas gdy Robin ma to, co firma określiła jako „żywsze, bardziej zaawansowane brzmienie”. ». . który jest skierowany do słuchaczy muzyki rockowej, popowej i tanecznej.

Oba zestawy puszek są dostarczane z konopną torbą podróżną, dopasowanymi kolorystycznie plecionymi kablami o długości 1,8 m z adapterem 6,3/XNUMX" oraz opcjonalnym zbalansowanym kablem do podłączenia do wzmacniaczy słuchawkowych, przetworników cyfrowo-analogowych i wysokiej klasy osobistych odtwarzaczy multimedialnych.

Robin i Wilga są już dostępne za pośrednictwem Amazon i obecnie kosztują 149 USD / 149 GBP (około 231 USD).

Analiza: Te puszki mogą być wielką szansą dla Sivgi

Zdjęcie produktu Sivga Robin

(Źródło zdjęcia: Sivga)

Rynek zestawów słuchawkowych średniej klasy jest obecnie zatłoczonym polem bitwy, ale te nowe zestawy słuchawkowe firmy Sivga pomagają je wyróżnić.

Projekty drewnianych kubków wydają się być inspirowane rosnącym trendem używania drewna tonowego (te nowsze Sivgi używają palisandru, który jest częściej używany w podstrunnicach gitarowych), co często może skutkować lepszym rezonansem, a także jest trochę lepsze dla środowiska. w porównaniu z używaniem plastikowych pudełek.

Podczas gdy eleganckie drewniane wykończenie przyciąga wzrok, te 50-milimetrowe przetworniki również wzbudziły nasze zainteresowanie, ponieważ oba modele mają pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, niezobowiązującą impedancję 32 omów i wysoką czułość 108 dB, co jest prawdziwą rzadkością w tym przedziale cenowym.

Chociaż Sivga istnieje od 2016 roku, jak dotąd nie wywarła większego wpływu, ale jako siostrzana marka prestiżowej high-endowej firmy Sendy Audio wydaje się mieć pewien rodowód i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, czy oba modele spełniają te obiecujące specyfikacje.

Czy Sigvas jest gotowy na oferty słuchawek w Czarny piątek? Prawdopodobnie nie, ale biorąc pod uwagę materiały i specyfikacje, na początek są przystępne cenowo ...

Udostępnij to