Nowy projektor Optoma UHD55 został ogłoszony kolejnym najlepszym budżetowym projektorem do gier, a na podstawie specyfikacji uważamy, że plotki mają pewne zalety.

Ten projektor o dużym rzucie o jasności 3.600 lumenów oferuje imponujący współczynnik kontrastu 1.200.000 1 300:XNUMX i rozmiar obrazu do XNUMX cali. Ale co z jego umiejętnościami w grach?

Ci z Was, dla których priorytetem jest jakość obrazu, mogą grać w rozdzielczości 4K przy 60 Hz i czasie reakcji 16 ms. Alternatywnie, ci, którzy szukają lepszej wydajności, mogą obniżyć rozdzielczość do 1080p, aby zwiększyć częstotliwość odświeżania do 240 Hz i cieszyć się czasem reakcji 4 ms.

Ten znak 240 Hz to trochę przesada. Zarówno PS5, jak i Xbox Series X osiągają obecnie 120 klatek na sekundę, więc jeśli chcesz uzyskać takie liczby, musisz polegać na wyższej klasy komputerze do gier.

Na dodatek możesz kupić Optoma UHD55 za jedyne 1,800 USD / 1,400 GBP / 3,000 USD. To nie jest najtańsza technologia na świecie, ale w porównaniu z najlepszymi projektorami 4K, które sprawdziliśmy, być może szukasz okazji.

(Źródło zdjęcia: Optima)

Optoma UHD55 nie jest jednak idealna. Na początek oferuje tylko HDR10 i HLG, pomijając zarówno Dolby Vision, jak i HDR10 +, które oferują lepszą wydajność i kompatybilność z HDR.

Nie jesteśmy też przekonani, czy brzmi to zbyt dobrze. System głośników ma tylko 10 W i nie ma wzmianki o obsłudze Dolby Atmos na stronie sklepu Optoma, więc wydajność listwy dźwiękowej może być ograniczona.

To powiedziawszy, projektor Optoma UHD55 4K wygląda na sprytną technologię i potencjalną alternatywę dla jednego z najlepszych telewizorów do gier, jeśli masz miejsce na ścianie i warunki oświetleniowe, aby w pełni wykorzystać jego ogromny potencjalny rozmiar ekranu.

Nie mieliśmy jeszcze okazji osobiście przejrzeć tej technologii, ale na podstawie tego, co widzieliśmy, zalecamy przynajmniej rozważenie tej opcji, jeśli chcesz ulepszyć konfigurację domu, szczególnie jeśli jesteś graczem.

Udostępnij to