Windows 11 pojawi się na Steam Deck, ale czy powinienem go zainstalować?

Zamiast Valve, który nie ma jeszcze własnej bazy dla Steam Deck, jeden Redditor 3D wydrukował własną niestandardową bazę dla systemu i wygląda na to, że Valve może coś wymyślić.

Wspomniany użytkownik Reddita, Hannover2k (otwiera się w nowej karcie), zbudował stację dokującą, konwertując koncentrator Dock-Teck DD0003 USB-C. Dodali także kilka innych portów, w tym dwa gniazda USB 3.0, gniazdo SD/MicroSD, porty HDMI i LAN oraz port USB C-Charge o mocy 45 W.

Obraz 1 z 4

(Źródło zdjęcia: Hannover2k)

Obraz 1 z 4

(Źródło zdjęcia: Hannover2k)

Obraz 1 z 4

(Źródło zdjęcia: Hannover2k)

Obraz 1 z 4

(Źródło zdjęcia: Hannover2k)

Obraz 1 z 4

Poziom kunsztu w tym łóżeczku Steam Deck jest imponujący i może doprowadzić do powstania większej liczby doków drukowanych w 3D w przyszłości. Steam nawiązał współpracę z iFixit, aby zapewnić oficjalne części zamienne do konsoli, więc kupujący nie muszą szukać ich w zewnętrznych źródłach, ale jeśli szukasz Steam Deck, ta niestandardowa drukowana stacja dokująca może przynajmniej zainspirować niektórych . Opcje DIY wśród posiadaczy Steam Deck.

Analiza: czy doki innych firm i platforma DIY Steam mogą sprawić, że oficjalna stacja dokująca będzie nieistotna?

Biorąc pod uwagę niedawne rozczarowujące wieści o bezterminowym opóźnianiu stacji dokującej Steam Deck z powodu wyzwań produkcyjnych związanych z COVID, wygląda na to, że użytkownicy będą musieli zwrócić się do dostawców zewnętrznych i coraz częściej do siebie, aby wypełnić lukę w akcesoriach Steam Deck.

Istnieje już kilka stacji dokujących innych firm, takich jak wieloportowy adapter UGreen USB-C lub stacja dokująca j5create USB-C, a także wiele innych opcji w witrynach takich jak Etsy. Jednak, podobnie jak Hannover2k, coraz większej liczbie kupujących udaje się drukować w 3D własne sprężyny.

Jeśli Valve nie będzie w stanie rozwiązać problemów z łańcuchem dostaw, ten wschodzący rynek DIY i stron trzecich może poważnie spowolnić sprzedaż po wydaniu oficjalnej wersji.

Z drugiej strony, użytkownicy dostarczający własne doki i kołyski mogą oznaczać, że Valve nie będzie musiało się martwić o wydanie jednego z nich, a nawet może po cichu wycofać plany ich produkcji. Przyniosłoby to dodatkową korzyść w postaci umożliwienia firmie skupienia się na produkcji Steam Deck, na który zawsze jest duże zapotrzebowanie.

Udostępnij to