Firma Belkin wypuściła zestaw, który pomoże rozwiązać największy problem podczas korzystania ze słuchawek AirPods: gromadzenie się woskowiny.

Z pozoru prosty i bezpieczny w użyciu zestaw pozwoli Ci usunąć wosk i inne zabrudzenia, które nagromadziły się na Twoich ulubionych słuchawkach, a narzędzia firmy Belkin zapewniają, że przywrócą im dawną świetność pod względem wyglądu i jakości dźwięku, dzięki czemu nie dłużej musisz się nimi przejmować.

Zestaw do czyszczenia AirPods firmy Belkin jest zgodny z podstawowymi modelami słuchawek Apple AirPods: Apple AirPods, Apple AirPods 2 i Apple AirPods 3 i zawiera cztery elementy. Dostępny jest środek zmiękczający woskowinę, żel czyszczący, ściereczka z mikrofibry i szczoteczka do czyszczenia, które pomagają usunąć brud z portów słuchawek.

Zestaw jest obecnie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych w oficjalnym sklepie Belkin (otwiera się w nowej karcie) za 14,99 USD (około 12,50 USD / 22 USD), ale czekamy na to, co Belkin udostępni w innych regionach świata. zbyt daleka przyszłość. Czy jest to coś, do czego wszyscy powinniśmy się spieszyć?

Analiza: Czy naprawdę musisz czyścić swoje słuchawki?

Wszyscy zgodzimy się, że nasze słuchawki wymagają okazjonalnego czyszczenia, ale czy naprawdę potrzebujesz kompletnego zestawu do ich czyszczenia? Cóż, choć brzmi to tak, jakby jeden z tych bezużytecznych sklepów z dodatkami próbował cię sprzedać, zestaw czyszczący Belkin Airpods może być ważniejszy niż myślisz.

Niezależnie od tego, czy używasz dedykowanego zestawu, czy zestawu, który sam złożysz za pomocą pędzla, wacików bawełnianych i jakiegoś bezpiecznego środka czyszczącego, wszyscy musimy regularnie czyścić nasze słuchawki, zwłaszcza jeśli są to droga para najlepszych słuchawek, jakie masz nie planuje regularnie wymieniać.

Z punktu widzenia wydajności gromadzenie się brudu może sprawić, że słuchawki będą brzmiały nudno i mniej wydajnie niż na początku. Czyszcząc porty, możesz przywrócić jakość dźwięku w słuchawkach, ale musisz uważać, aby ich nie uszkodzić. Zalecamy unikanie metalowych narzędzi, a jeśli używasz substancji takich jak alkohol, aby przyspieszyć czyszczenie, używaj go oszczędnie, ponieważ płyn, który dostanie się do pąków, może spowodować więcej problemów niż rozwiązać.

Auriculares Sony WF-1000XM4 en superficie verde

Słuchawki Sony WF-1000XM4 nie zawsze będą najlepszymi słuchawkami, jeśli zapomnisz je wyczyścić (Źródło zdjęcia: Shutterstock/inframe36x24)

Pomijając problemy z wydajnością, ważne jest, aby od czasu do czasu (mniej więcej raz w tygodniu) czyścić słuchawki, aby zachować zdrowe uszy.

Podczas gdy większość z nas nie myśli o założeniu słuchawek, umieszczamy obcy przedmiot w naszym ciele. I tak jak nie chciałbyś używać brudnego noża lub widelca do jedzenia, nie powinieneś wkładać brudnych słuchawek do uszu.

Z tego powodu dobrym pomysłem jest czyszczenie słuchawek, w tym dokładne wycieranie ich wacikiem nasączonym alkoholem, mniej więcej raz w tygodniu, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko infekcji ucha. A jeśli nosisz najlepsze słuchawki do ćwiczeń i mocno się pocisz, być może będziesz chciał je częściej czyścić.

Dzisiejsze najlepsze oferty Apple Airpods

Bezprzewodowe etui ładujące Apple... (otwiera się w nowej karcie)Crutchfield (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to