Star Wars: Hunters, nadchodząca drużynowa strzelanka na arenie osadzona w odległej galaktyce, została opóźniona do przyszłego roku.

Konkurencyjna gra walki dla wielu graczy stawia drużyny postaci przeciwko sobie w bitwach w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jego premiera zaplanowana jest na urządzenia Nintendo Switch, iOS i Android. Chociaż pierwotnie planowano go wydać w 2021 roku, później został przesunięty z powrotem na następny rok i przesunięty z powrotem do 2023 roku.

„Naszą ambicją jest stworzenie konkurencyjnej gry na polu bitwy, która zapewni rozrywkę przez wiele lat” – czytamy w komunikacie na Twitterze (otwiera się w nowej zakładce). „Aby mieć pewność, że spełnimy wysokie oczekiwania, jakie stawiamy fanom na całym świecie i sobie samym jako deweloperom, podjęliśmy decyzję o opóźnieniu globalnej premiery Star Wars: Hunters.

„Zapraszamy wszystkich graczy do dołączenia do nas w Vespaara, gdy Star Wars: Hunters zadebiutuje w 2023 roku na Nintendo Switch, urządzeniach iOS i Android.

„Rozumiemy, że opóźnienia w grze są frustrujące. Jednak naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie graczom jak najlepszych wrażeń na arenie.

Star Wars: Hunters doczekało się już premiery w Indiach, Malezji, Filipinach i Indonezji. Deweloper NaturalMotion będzie nadal wprowadzać aktualizacje zawartości na tych terytoriach przed pełną globalną premierą gry.

(Źródło zdjęcia: Zynga)

Długie oczekiwanie na odległą galaktykę

Chociaż Star Wars: Hunters było nieco skromnym wydaniem serii, była to jedyna gra Star Wars zaplanowana na ten rok. Teraz, gdy został przesunięty do 2023 roku, będziemy długo czekać na następną grę w uniwersum science-fiction George'a Lucasa.

Star Wars Jedi: Survivor, nadchodząca kontynuacja Respawn do Star Wars Jedi: Upadły zakon, również ma się ukazać w przyszłym roku. Ale bez ogłoszonej konkretnej daty i z takimi hitami jak Starfield, które mają ukazać się na początku 2023 roku, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby wydawało się to później niż wcześniej.

Chociaż ogłoszono wiele innych gier Gwiezdnych Wojen, nie spodziewamy się, że pojawią się one w najbliższym czasie. Aktualizacje remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic były nieobecne od czasu jego pierwszego ujawnienia i nie wiemy, kiedy Star Wars Eclipse Quantic Dreams trafi do sklepów.

Podobnie, szczegóły dotyczące niedawno ogłoszonego projektu Gwiezdne Wojny autorstwa byłej reżyserki Uncharted, Amy Hennig, są skąpe. Nie wiemy, kiedy nowy tytuł Ubisoft z otwartym światem Star Wars zostanie wydany lub kiedy ujrzy światło dzienne. Dodatkowo Respawn ma również w trakcie prac nad grą FPS/strategią Star Wars, która wydaje się być na wczesnym etapie rozwoju.

Miłośnicy Wookie i fani droidów będą czekać chwilę na kolejną nową łatkę do gry wideo Gwiezdne Wojny. Mam nadzieję, że Star Wars: Hunters jest tak samo godny swojej licencji, jak jej postacie są urocze.

Udostępnij to