Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie lubi zajmować się aktualizacjami Windowsa. Wszyscy byliśmy sfrustrowani uruchamianiem lub stawieniem czoła „Twoje urządzenie instaluje aktualizacje”, proces, który zawsze wydaje się trwać sekundy lub godziny.

Na szczęście Microsoft wkrótce uruchomi nową usługę, która, jak mówi, pomoże użytkownikom uzyskać większą kontrolę nad aktualizacjami systemu Windows, aby zapewnić jak najbardziej płynny proces.

Początkowo przeznaczona dla klientów korporacyjnych, Windows Autopatch ma wejść w publiczną wersję zapoznawczą w tym tygodniu, co oznacza, że ​​zbliża się ogólna wersja.

Automatyczna naprawa systemu Windows

Po raz pierwszy ogłoszona w kwietniu 2022 r. funkcja Windows Autopatch ma na celu pomóc administratorom IT w zarządzaniu wdrażaniem aktualizacji systemu Windows 10 i Windows 11 w przedsiębiorstwie, w tym aktualizacji funkcji, sterowników, oprogramowania układowego i aktualizacji aplikacji firmy Microsoft.365.

Usługa będzie w stanie wykryć, które aktualizacje należy wykonać za pomocą serii „pierścieni testowych”, i będzie w stanie zweryfikować ustawienia za pomocą programu Microsoft Endpoint Manager, a administratorzy będą musieli postępować zgodnie z instrukcjami, aby to zadziałało.

Klienci z co najmniej licencją Windows 10 lub Windows 11 Enterprise E3 będą kwalifikować się do nowej usługi i będą potrzebować do prawidłowego skonfigurowania usług Intune, Azure Active Directory i Microsoft 365 Apps for Enterprise.

„O czym należy pamiętać, jeśli jesteś administratorem IT? Możesz nadal korzystać z narzędzi i procesów, które są używane do zarządzania aktualizacjami i ich wdrażania, lub możesz wybrać podejście bez użycia rąk i pozwolić, aby funkcja Windows Autopatch zrobiła to za Ciebie” — mówi Microsoft. powiedział Lior Bela (otwiera się w nowej zakładce) podczas pierwszego ujawnienia Autopatch w kwietniu 2022 roku.

„Zmiana sposobu, w jaki robi się rzeczy, nawet jeśli ta zmiana ułatwia sprawę, sprawia, że ​​większość osób kierujących dużymi organizacjami IT może się zatrzymać. Dołączając do publicznej wersji zapoznawczej, możesz rozpocząć korzystanie z funkcji Windows Autopatch i przygotować organizację do korzystania z usług na dużą skalę”.

Wcześniej Microsoft wydał większość swojego oprogramowania i aktualizacji zabezpieczeń w określonym dniu: we wtorek. Jednak firma ogłosiła teraz, że wtorkowe wydania patcha zakończą się latem 2022 roku, a jego miejsce zajmie Autopatch.

Udostępnij to