Jeśli masz problem ze zdobyciem Steam Decka, chińska firma technologiczna GPD ma dość dziwne rozwiązanie.

Nazywa się GPD Win Max 2 (otwiera się w nowej karcie) i jest miniaturowym laptopem, który może służyć jako przenośna konsola do gier. Przypominając przerośniętego Nintendo DS, Win Max 2 posiada fizyczne sterowanie grą nad klawiaturą z dwoma analogowymi drążkami, kierunkowym padem i czterema przyciskami twarzy. Istnieją dwie pary przycisków bocznych oraz dodatkowa para programowalna z tyłu. Ma nawet sześcioosiowy żyroskop do sterowania ruchem i silnik wibracyjny.

Naprawdę, GPD Win Max 2 to dziwna hybryda najnowszych funkcji gier. Brakuje tylko ekranu dotykowego.

podwójna usługa

W przeciwieństwie do Steam Deck, GPD chce, aby jego nowe urządzenie działało jak laptop do pracy. Na początek Win Max 2 jest wyposażony w dwie magnetyczne osłony, które można umieścić na zintegrowanych kontrolerach, aby ukryć je przed szefem. Jest też wbudowana kamera 2MP z szerokokątnym widokiem do wideokonferencji.

Co więcej, komputer ma dość potężny sprzęt. Będziesz mieć do wyboru dwa modele w zależności od wybranej pary procesor/karta graficzna.

Pierwszy model ma procesor AMD Ryzen 7 6800U powiązany z kartą graficzną AMD Radeon 680M RDNA2. 6800U składa się z ośmiu rdzeni z 16 wątkami i ma maksymalną częstotliwość taktowania 4,7 GHz. GPD twierdzi, że GPU 680M pozwala Win Max 2 uruchamiać niektóre gry z „około 40-60 FPS w rozdzielczości 1920x1200”. Pełna lista gier działających w tej jakości jest nieznana, ale firma ujawnia 12, w tym Elden Ring i Valorant.

Druga kombinacja to procesor Intel Core i7-1260P 12. generacji z procesorem graficznym Iris Xe. Ma cztery wydajne rdzenie i osiem wydajnych rdzeni z łącznie 16 wątkami. Według własnych danych GPD, model Intela nieznacznie przewyższa model AMD. Jednak maksymalna częstotliwość zegara jest taka sama jak procesora AMD.

Oprócz różnic w wydajności oba laptopy mają te same funkcje. Będziesz mógł wybierać między dyskiem SSD o pojemności 1 TB lub 2 TB z czytnikami kart SD i microSD. W przypadku pamięci RAM możesz wybrać od 16 GB do 32 GB. Cała ta moc jest wyświetlana na 10,1-calowym ekranie o maksymalnej rozdzielczości 2560x1600, znacznie przewyższającej wyświetlacz Steam Deck 1280x800.

GPD twierdzi, że jego bateria 67 Wh zapewnia moc do „pięć godzin ciągłej gry”. Jeśli wykonujesz tylko pracę biurową, żywotność baterii może sięgać nawet 14 godzin. Dostępne jest szybkie ładowanie, które zapewnia dwie godziny pracy na baterii w około pięć minut. A do wysokich temperatur, WIn Max 2 ma duży wentylator z podwójnymi rurkami cieplnymi, aby wszystko było chłodne.

Analiza: mała, ale droga

Wprawdzie jest to całkiem dobre urządzenie, ale wątpimy, czy jest to „zabójca Steam Deck”. Układając, Win Max 2 ma długość 160 mm i szerokość 227 mm (około 6,2 cala na 9 cali). Biorąc pod uwagę swoje rozmiary, komputer wydaje się dobrze sprawdzać jako przenośne urządzenie do gier. Do pracy prawdopodobnie jest za mały i ciasny, aby wygodnie go używać.

Chociaż nie ma oficjalnej ceny za Win Max 2, prawdopodobnie nie jest on tańszy niż Steam Deck. GPD Win Max 2 jest na IndieGoGo (otwiera się w nowej karcie) w ramach kampanii zbierania funduszy, w której programiści chcą osiągnąć cel w wysokości 20,000 7 EUR. Według oficjalnego konta GPD na Twitterze (otwiera się w nowej zakładce), kampania rozpocznie się 6 lipca o 00:XNUMX EST.

Dostępnych jest kilka pakietów, najwyższy kosztuje 1299 euro. Jeśli zobowiążesz się do tej kwoty, otrzymasz Win Max 2 z procesorem AMD, 2 TB pamięci masowej i 32 GB pamięci RAM. Najtańszy to 899 euro, który ma ten sam procesor AMD, ale ma 128 GB pamięci i 16 GB pamięci RAM. Szacowany termin wysyłki to wrzesień 2022 r.

Jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy posiadają talię Steam, zalecamy zapoznanie się z naszą listą najlepszych gier na konsolę.

Udostępnij to