Nadchodząca aktualizacja Microsoft Teams pomoże zapobiegać niechcianym czatom z użytkownikami zewnętrznymi w celu zwiększenia bezpieczeństwa pakietu wideokonferencji.

Tytuł posta (otwiera się w nowej karcie) mówi: „Przepływ zaproszeń do czatu z dostępem zewnętrznym dla zarządzanych organizacji”, co sugeruje, że przynajmniej na razie ta zmiana prawdopodobnie wpłynie tylko na profesjonalnych użytkowników.

Jak zawsze firma ma pod ręką informacje o przyszłych produktach. Jednak opis zawiera pewne szczegóły dotyczące tego, czego możemy się spodziewać: „Gdy otrzymujesz nowy czat jeden na jednego od użytkownika zewnętrznego, użytkownicy aplikacji Teams zobaczą teraz zaproszenie do zaakceptowania lub zablokowania użytkownika zewnętrznego. Daje to również możliwość blokowania użytkowników zewnętrznych w dowolnym momencie, cofając dostęp do wiadomości o obecności i wiadomości przychodzących.

Blokuj wiadomości zewnętrzne za pomocą Microsoft Teams

We wpisie dodano, że oczekuje się, że funkcja zostanie udostępniona w sierpniu 2022 r. i rozszerzy się na platformy komputerowe, mobilne i internetowe.

Ponieważ coraz więcej firm korzysta z narzędzi do współpracy online, powinno to sprawić, że prezentacje z gośćmi zewnętrznymi będą znacznie bardziej płynne, pomagając użytkownikom wyeliminować spam i pozostać skoncentrowanym, przy jednoczesnym zwiększeniu prywatności.

Kolejną częścią planu działania firmy, który ma pojawić się w sierpniu, będzie możliwość otwierania wyskakującego okienka treści lub w nowym oknie, aktualizacja, która pomoże użytkownikom konfiguracji z dwoma monitorami wyświetlać treści, rozmowy wideo i dokumenty. , w osobnych oknach.

Większość pakietów wideokonferencyjnych nie oferuje żadnej formy blokowania czatów, więc Microsoft ma nadzieję, że ta nowa funkcja zapewni rozwiązanie, którego potrzebujesz, jeśli chodzi o ograniczanie wiadomości zewnętrznych.

Udostępnij to