Użytkownicy Apple Watch (przynajmniej ci z Apple Watch Series 4 lub nowszym) wkrótce otrzymają cały szereg nowych funkcji, gdy pojawi się system watchOS 9.2 i będzie on już dostępny do pobrania.

Ta bezpłatna aktualizacja najnowszej wersji przenośnego systemu operacyjnego Apple zawiera wiele nowych funkcji, w tym zaktualizowane algorytmy treningowe, poprawki niektórych istniejących błędów oraz nowe narzędzie Race Route dla biegaczy, rowerzystów i sportowców na wózkach inwalidzkich, którzy noszą jedno z naszych najlepsze zegarki Apple. bilety. Za chwilę pokażemy, jak uzyskać nowe funkcje, ale najpierw przejrzyjmy listę dostępnych funkcji.

Narzędzie Race Route to wersja narzędzia Garmin Pace Pro w systemie watchOS 9.2 lub postać „ducha” z Mario Kart, która odtwarza Twoje poprzednie wyniki na torze, umożliwiając ściganie się z poprzednimi czasami. Pozwala to konkurować z poprzednimi wynikami, wybierając bieganie na świeżym powietrzu, jazdę na rowerze na świeżym powietrzu i ćwiczenia na wózku inwalidzkim na świeżym powietrzu.

Dlaczego miałbyś tego chcieć? Cóż, jeśli trenujesz przed wydarzeniem, jest to świetny sposób, aby za każdym razem pchać się w tym samym kierunku, ponieważ zegarek regularnie informuje Cię, czy jesteś w stosunku do poprzedniego czasu, czy go wyprzedzasz. Iść!

W aplikacji Workout dostępny jest również nowy niestandardowy algorytm Kickboxingu, który zapewnia „dokładniejsze pomiary”. Kickboxing został już zgrupowany z typem treningu aerobowego „Inne” w profilach treningowych Apple Watch i jest mierzony w tym samym podstawowym języku, co inne dyscypliny: tętno, spalone kalorie itp. Jako były kickbokser, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, czy nowa aktualizacja zawiera jakieś specjalistyczne wskaźniki odpowiednie do treningu z workiem, a nawet treningu, takie jak umiejętność rozróżniania „rund”. Wypróbuję przy pierwszej okazji.

Twój Apple Watch, pośród wielu innych poprawek i poprawek, przestanie Ci również przeszkadzać powiadomieniami podczas sesji uważności, co dobrze słyszeć. Pełną listę zmian można znaleźć poniżej, jak widać na Apple.com (Otwiera się w nowej karcie):

 • Trasa wyścigu umożliwia ściganie się z poprzednimi czasami i tempem, jeśli wybierzesz Bieg na świeżym powietrzu, Rower na świeżym powietrzu i Treningi na wózku inwalidzkim na świeżym powietrzu.
 • Mówi się, że algorytm kickboxingu aplikacji Workout zapewnia „dokładniejsze” pomiary.
 • Aplikacja Noise, która wyświetla poziomy hałasu otoczenia, jest teraz dostępna ze słuchawkami AirPods Pro i AirPods Max pierwszej generacji przy użyciu aktywnej redukcji szumów.
 • Użytkownicy Family Setup mogą zostać zaproszeni do aplikacji Home, aby sterować głośnikami HomePod, odblokowywać drzwi kluczami do domu w aplikacji Wallet i korzystać z akcesoriów.
 • Wsparcie ułatwień dostępu dla osób niedosłyszących, które można zobaczyć podczas korzystania z Siren na Apple Watch Ultra.
 • Sterowanie gestami dla AssistiveTouch i Quick Actions poprawia dokładność i czas reakcji.
 • Wykrywanie kolizji zostało dodatkowo zoptymalizowane pod kątem obsługi Apple Watch (Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 i Apple Watch SE 2).
 • Naprawiono błąd, który powodował wyświetlanie niewłaściwego czasu wyświetlania natychmiast po wyczyszczeniu alarmu w Sleep Focus. Naprawiono błąd, który powodował przerywanie sesji uważności.

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jak uzyskać aktualizację systemu watchOS 9.2 na zegarku Apple Watch

Aby rozpocząć, na iPhonie musi być zainstalowany system iOS 16.2 lub nowszy oraz zegarek Apple Watch obsługujący system watchOS9. To będzie działać dla większości ludzi, ale dla jasności potrzebujesz jednego z poniższych modeli, aby to zadziałało:

 • Apple Watch seria 4
 • Apple Watch seria 5
 • Zegarek Apple SE
 • Apple Watch seria 6
 • Apple zegarek z serii 7
 • Apple Watch seria 8
 • zegarek jabłkowy ultra

Upewnij się, że Twój zegarek Apple Watch jest naładowany w co najmniej 50% i przejdź do aplikacji Apple Watch na swoim iPhonie, aby rozpocząć aktualizację. Wybierz Mój zegarek > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania, aby ją zainstalować. Alternatywnie, jeśli zegarek jest podłączony do Wi-Fi, możesz dokonać aktualizacji bezpośrednio na zegarku, przechodząc do opcji Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Wskaźniki biegowe Apple Watch są doskonałe, zwłaszcza z systemem watchOS9 oferującym takie funkcje, jak moc biegowa na nadgarstku, którą normalnie można osiągnąć tylko za pomocą czujnika tętna na innych zegarkach. Jednak w chwili pisania tego tekstu tylko Apple Watch Ultra znajduje się na naszej liście najlepszych zegarków do biegania wszechczasów.

Udostępnij to