Ta bezpłatna aktualizacja Apple Watch pozwala ścigać się jak Mario Kart

Ta bezpłatna aktualizacja Apple Watch pozwala ścigać się jak Mario Kart

Użytkownicy Apple Watch (przynajmniej ci z Apple Watch Series 4 lub nowszym) wkrótce otrzymają cały szereg nowych funkcji, gdy pojawi się system watchOS 9.2 i będzie on już dostępny do pobrania.

Ta bezpłatna aktualizacja najnowszej wersji przenośnego systemu operacyjnego Apple zawiera wiele nowych funkcji, w tym zaktualizowane algorytmy treningowe, poprawki niektórych istniejących błędów oraz nowe narzędzie Race Route dla biegaczy, rowerzystów i sportowców na wózkach inwalidzkich, którzy noszą jedno z naszych najlepsze zegarki Apple. bilety. Za chwilę pokażemy, jak uzyskać nowe funkcje, ale najpierw przejrzyjmy listę dostępnych funkcji.

Narzędzie Race Route to wersja narzędzia Garmin Pace Pro firmy Garmin w wersji 9.2 lub „ducha” postaci Mario Kart, która odtwarza Twoje poprzednie osiągnięcia na torze, umożliwiając konkurowanie z wcześniejszymi czasami. Dzięki temu możesz konkurować z wcześniejszymi wynikami, wybierając bieganie na świeżym powietrzu, jazdę na rowerze na świeżym powietrzu i ćwiczenia na wózku inwalidzkim na świeżym powietrzu.

Dlaczego miałbyś tego chcieć? Cóż, jeśli trenujesz przed wydarzeniem, jest to świetny sposób, aby za każdym razem pchać się w tym samym kierunku, ponieważ zegarek regularnie informuje Cię, czy jesteś w stosunku do poprzedniego czasu, czy go wyprzedzasz. Iść!

W aplikacji Trening dostępny jest także nowy, niestandardowy algorytm Kickboxingu zapewniający „dokładniejsze pomiary”. Kickboxing został już zgrupowany w profilach treningowych Apple Watch z typem treningu aerobowego „Inny” i jest on mierzony w tym samym podstawowym języku, co inne dyscypliny: tętno, spalone kalorie itp. Jako były kickboxer jestem zafascynowany możliwością sprawdzenia, czy nowa aktualizacja zawiera jakieś specjalistyczne wskaźniki odpowiednie do treningu na worku lub nawet treningu, takie jak możliwość rozróżnienia „rund”. Wypróbuję przy pierwszej okazji.

Twój Apple Watch, pośród wielu innych poprawek i poprawek, przestanie Ci również przeszkadzać powiadomieniami podczas sesji uważności, co dobrze słyszeć. Pełną listę zmian można znaleźć poniżej, jak widać na Apple.com (Otwiera się w nowej karcie):

Apple Watch Ultra w użytku na nadgarstku i komputerze stacjonarnym

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jak uzyskać aktualizację systemu watchOS 9.2 na zegarku Apple Watch

Aby rozpocząć, na iPhonie musi być zainstalowany system iOS 16.2 lub nowszy oraz zegarek Apple Watch obsługujący system watchOS9. To będzie działać dla większości ludzi, ale dla jasności potrzebujesz jednego z poniższych modeli, aby to zadziałało:

Upewnij się, że Twój zegarek Apple Watch jest naładowany w co najmniej 50% i przejdź do aplikacji Apple Watch na swoim iPhonie, aby rozpocząć aktualizację. Wybierz Mój zegarek > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania, aby ją zainstalować. Alternatywnie, jeśli zegarek jest podłączony do Wi-Fi, możesz dokonać aktualizacji bezpośrednio na zegarku, przechodząc do opcji Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Wskaźniki biegowe Apple Watch są doskonałe, zwłaszcza z systemem watchOS9 oferującym takie funkcje, jak moc biegowa na nadgarstku, którą normalnie można osiągnąć tylko za pomocą czujnika tętna na innych zegarkach. Jednak w chwili pisania tego tekstu tylko Apple Watch Ultra znajduje się na naszej liście najlepszych zegarków do biegania wszechczasów.