Microsoft rozwiązał prawdopodobnie jeden z największych problemów administratorów IT na całym świecie, wprowadzając nową usługę wyświetlającą stan aktualizacji wszystkich urządzeń w organizacji.

Jak ujawniono w poście na blogu Microsoft Tech Community (otwiera się w nowej karcie), początkowe uruchomienie strony aktualizacji oprogramowania w centrum administracyjnym platformy Microsoft 365 skupi się na aktualizacjach systemu Windows i pakietu Office.

Microsoft twierdzi, że nowe usługi powinny pomóc administratorom IT zaoszczędzić cenny czas i zasoby, umożliwiając im szybkie identyfikowanie wszelkich problemów z urządzeniami i podejmowanie natychmiastowych działań.

Aktualizacje Microsoft

„Utrzymywanie urządzeń na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami zabezpieczeń jest ważną częścią roli administratora IT. Strona aktualizacji oprogramowania w sekcji Stan centrum administracyjnego usługi Microsoft 365 zawiera widok podsumowania wysokiego poziomu powiadamiający o urządzeniach, które mogą być opóźnione w przypadku najnowszych aktualizacji wydanych przez firmę Microsoft.

Strona będzie zawierać oddzielne karty dla pakietu Office i Windows, na których administratorzy mogą sprawdzić, czy urządzenia są obecnie w najnowszej wersji, czy nie. Będą również mogli uzyskać przegląd całego wdrożenia, zawierający statystyki dotyczące odsetka urządzeń z nieobsługiwanymi systemami operacyjnymi lub liczby urządzeń, których konserwacja dobiega końca.

„Wiemy, że wdrożenie aktualizacji w środowisku może zająć trochę czasu, dlatego rozróżniamy pojedynczą aktualizację zabezpieczeń, która jest przeterminowana, lub wiele przeterminowanych aktualizacji zabezpieczeń” — powiedział Microsoft.

Strona jest teraz w wersji zapoznawczej, a Microsoft prosi administratorów o przetestowanie jej i poinformowanie ich o wszelkich ulepszeniach, które można wprowadzić, z dodatkowymi informacjami tutaj (otwiera się w nowej karcie).

Premiera ma miejsce wkrótce po tym, jak Microsoft wprowadził nową usługę, która, jak twierdzi, pomoże użytkownikom uzyskać większą kontrolę nad aktualizacjami systemu Windows. Funkcja Windows Autopatch ma na celu ułatwienie administratorom IT zarządzania wdrażaniem aktualizacji w przedsiębiorstwie, w tym aktualizacji funkcji, sterowników, oprogramowania układowego i aplikacji platformy Microsoft 365.

Usługa będzie w stanie wykryć, które aktualizacje należy wykonać za pomocą serii „pierścieni testowych”, i będzie w stanie zweryfikować ustawienia za pomocą programu Microsoft Endpoint Manager, a administratorzy będą musieli postępować zgodnie z instrukcjami, aby to zadziałało.

Udostępnij to