Ta aktualizacja Microsoft 365 mogła rozwiązać Twój największy problem IT

Ta aktualizacja Microsoft 365 mogła rozwiązać Twój największy problem IT

Firma Microsoft rozwiązała być może jeden z największych problemów administratorów IT na całym świecie, uruchamiając nową usługę, która pokazuje status aktualizacji wszystkich urządzeń w organizacji.

Jak ujawniono w poście na blogu społeczności technicznej Microsoft (otwiera się w nowej karcie), początkowe uruchomienie strony aktualizacji oprogramowania w centrum administracyjnym Microsoft 365 będzie skupiać się na aktualizacjach systemu Windows i pakietu Office.

Microsoft twierdzi, że nowe usługi powinny pomóc administratorom IT zaoszczędzić cenny czas i zasoby, umożliwiając im szybką identyfikację wszelkich problemów z urządzeniami i podjęcie natychmiastowych działań.

Aktualizacje Microsoftu

„Aktualizacja urządzeń za pomocą najnowszych aktualizacji zabezpieczeń jest ważną częścią roli administratora IT. Strona Aktualizacje oprogramowania w sekcji Stan w Centrum administracyjnym Microsoft 365 udostępnia widok podsumowania wysokiego poziomu, który powiadamia o urządzeniach, które mogą mieć opóźnienia w korzystaniu z najnowszych aktualizacji wydanych przez firmę Microsoft.

Strona będzie zawierać osobne zakładki dla pakietu Office i systemu Windows, w których administratorzy będą mogli sprawdzić, czy urządzenia mają obecnie najnowszą wersję, czy nie. Będą także mogli uzyskać przegląd całego wdrożenia, zawierający statystyki dotyczące odsetka urządzeń z nieobsługiwanymi systemami operacyjnymi lub liczby urządzeń, które osiągnęły koniec konserwacji.

„Wiemy, że wdrożenie aktualizacji w Twoim środowisku może zająć trochę czasu, dlatego rozróżniamy pojedynczą, wygasłą aktualizację zabezpieczeń, lub wiele wygasłych aktualizacji zabezpieczeń” – powiedział Microsoft.

Strona jest teraz w wersji zapoznawczej i Microsoft prosi administratorów o przetestowanie jej i poinformowanie ich o ewentualnych ulepszeniach, jakie można wprowadzić. Więcej informacji znajdziesz tutaj (otwiera się w nowej karcie).

Premiera następuje wkrótce po tym, jak Microsoft zaprezentował nową usługę, która według niej pomoże użytkownikom uzyskać większą kontrolę nad aktualizacjami systemu Windows. Windows Autopatch ma na celu pomóc administratorom IT w zarządzaniu wdrażaniem aktualizacji w całym przedsiębiorstwie, w tym aktualizacjami funkcji, sterowników, oprogramowania sprzętowego i aplikacji Microsoft 365.

Usługa będzie w stanie wykryć, które aktualizacje należy wprowadzić za pomocą serii „pierścieni testowych” i będzie w stanie zweryfikować konfigurację za pomocą Microsoft Endpoint Manager, a administratorzy będą musieli jedynie postępować zgodnie z instrukcjami, aby działała.