Spojrzenie na specyfikację Xbox Series S może początkowo sprawić wrażenie, że nie warto go kupować w porównaniu z innymi konsolami dostępnymi tej generacji, takimi jak jego mocniejszy brat, Xbox Series X, a także jego konkurencja w postaci PS5. Biorąc jednak pod uwagę relatywnie niższą cenę konsoli, specyfikacja Xbox Series S mile zaskoczy.

Przyjrzeliśmy się już, czy Xbox Series S nadal warto kupić w 2022 roku, gdzie pokrótce poruszyliśmy specyfikację konsoli i porównanie z innymi systemami. Teraz zajmiemy się pełniejszym omówieniem tajników tej małej maszyny, aby pomóc ci zrozumieć, czy jej specyfikacje są tym, czego szukasz.

Oprócz Xbox Series X, Xbox Series S jest jedną z najnowszych konsol Xbox, które można kupić, w wyniku czego zawiera naprawdę imponujące specyfikacje, które, choć nie tak potężne, jak jego odpowiednik premium, są dobrym krokiem powyżej Xbox Series X. Xbox. One X i znacznie przewyższa możliwości Nintendo Switcha. Tak więc Xbox Series S może być postrzegany jako coś pośredniego, z nieco obniżonymi specyfikacjami za niższą cenę.

Specyfikacje Xbox Series S w skrócie

 • Procesor: niestandardowy procesor AMD Zen 2, 8 rdzeni @ 3,6 GHz
 • GPU: niestandardowy procesor graficzny AMD RDNA 2, 4 teraflopy
 • Pamięć: 6 GB 10-bitowej magistrali GDDR128
 • Pamięć: 512 GB niestandardowego dysku SSD NVMe
 • Rozdzielczość: do 1440p
 • Wydajność: do 120 kl./s
 • HDMI: Zgodny z HDMI 2.1
 • Funkcje HDMI: automatyczny tryb niskiej latencji, VRR, AMD FreeSync
 • Dźwięk: L-PCM 7.1, DTS 5.1, Dolby Digital 5.1, Dolby Atmos
 • Porty: 1x HDMI 2.1, 3x USB 3.1 Gen 1, Ethernet, dwuzakresowa sieć bezprzewodowa 802.11ac
 • Wymiary: 6,5 cm x 15,1 cm x 27,5 cm
 • Waga: 4,25 funta (1,93 kg)

Procesor Xbox Series S

(Zdjęcie: Microsoft)

Xbox Series S jest wyposażony w niestandardową wersję procesora AMD Zen 2. 2-rdzeniowy niestandardowy procesor Zen 8 oferuje częstotliwość zegara 3,6 GHz i jest porównywalny z procesorami AMD z serii Ryzen 3000, takimi jak 7-rdzeniowy procesor Ryzen 3800 8X. To mały krok wstecz w stosunku do częstotliwości zegara Xbox Series X 3,8 GHz, która może skutkować nieco niższą liczbą klatek na sekundę w porównywalnych grach.

Karta graficzna Xbox Series S

To w GPU jest najbardziej zauważalna różnica między Xbox Series S i Xbox Series X. Microsoft zdecydował się również na niestandardową architekturę AMD na obu konsolach, a niestandardowy procesor graficzny RDNA 2 na Xbox Series S to nie tylko 4 teraflopy. mocy w porównaniu do Xboxa. Najbardziej imponujące 12,15 teraflopów w serii X.

Xbox Series S wypada słabo pod względem grafiki w porównaniu nie tylko ze swoim odpowiednikiem, ale także z Xbox One X ostatniej generacji, który był gotowy na 4K i oferował 6 teraflopów mocy. Jednak Xbox Series S nie jest w żaden sposób gorszy. Nadal jest w stanie wyświetlać rozdzielczość 1440p do 120 Hz, ale to jeden z głównych powodów, dla których Xbox Series S kosztuje tak niewiele w porównaniu do mocniejszych konsol.

Xbox Series S ma również mniej pamięci RAM niż Xbox Series X: tylko 10 GB w porównaniu do 16 GB. To kolejny powód, dla którego nie da się uzyskać efektów wizualnych 4K na najtańszej maszynie Microsoftu. Mniej szybka pamięć RAM konsoli nie jest dostępna dla programistów, nie mówiąc już o Xbox One X z obsługą 4K. To duży powód, dla którego 1440p jest bardziej realistycznym celem dla Xbox Series S.

Pamięć masowa Xbox Series S

Przedstawiamy trzy karty rozszerzeń Seagate, 512 GB, 1 TB i 2 TB

(Zdjęcie: Microsoft)

Niestandardowy dysk SSD PCIe 4.0 NVMe dla konsoli Xbox Series S jest identyczny z Xbox Series X we wszystkich miejscach poza pamięcią masową. Podczas gdy Xbox Series X ma wystarczającą przestrzeń dyskową na poziomie 1 TB, Xbox Series S boryka się z zaledwie 512 GB bez rozszerzalnych urządzeń pamięci masowej, takich jak Xbox Storage Expansion Card firmy Seagate.

Oznacza to, że miejsce szybko się skończy, jeśli planujesz zainstalować i grać w przyzwoitą liczbę gier, pozostawiając dysk SSD trochę ucisku. A jeśli subskrybujesz znakomitą usługę Xbox Game Pass, prawdopodobnie rzadko będziesz usuwać gry, aby zrobić miejsce na nowe.

Jednak dysk SSD NVMe dla konsoli Xbox Series S przejmuje przewagę, jeśli chodzi o wydajność. Dysk SSD jest niesamowicie szybki i może ładować zawartość szybciej i wydajniej niż dyski twarde ostatniej generacji, które w porównaniu są zdecydowanie lodowate. Spodziewaj się, że większość ekranów ładowania, nawet w wysokobudżetowych tytułach AAA, potrwa tylko kilka sekund. Nawet początkowe czasy ładowania po uruchomieniu gry rzadko przekraczają pół minuty, co oznacza, że ​​szybkość Xbox Series S to fantastyczna zaleta.

Rozdzielczość i wydajność konsoli Xbox Series S

Kompatybilność wsteczna Xbox Series S

(Zdjęcie: Microsoft)

W większość gier obecnej generacji na Xbox Series S można grać w rozdzielczości 1440p, a w niektóre szczególnie wymagające gry spadają do nadal szanowanej rozdzielczości 1080p, domyślnie lub w trybie wydajności, który poprawia liczbę klatek na sekundę. Istnieją jednak przypadki skrajne, takie jak w grach takich jak Ori and the Will of the Wisps lub The Touryst, które mogą wyświetlać rozdzielczość 4K na najbardziej uczciwej maszynie Microsoftu.

Pod względem wydajności Xbox Series S jest wyjątkowo płynny. Dzięki kablowi HDMI 2.1 Xbox Series S może odtwarzać kompatybilne tytuły z prędkością 120 kl./s. Ponadto HDMI 2.1 oferuje zmienną częstotliwość odświeżania, automatyczny tryb niskiego opóźnienia w celu zmniejszenia opóźnienia wejścia z kontrolerów bezprzewodowych oraz, dzięki zintegrowanym komponentom AMD, technologię FreeSync, która zapewnia znacznie płynniejszą i bardziej spójną liczbę klatek na sekundę, bez rozrywania ekranu.

Więc Xbox Series X jest nadal bardzo wydajną konsolą. Maszyna nie tylko może celować w 120 klatek na sekundę, ale jest również zdolna do ray tracingu w odpowiednich grach i, jak pokazuje demo technologiczne Matrix Awakens, można ją nieco ulepszyć w grach Unreal Engine 5.

Projekt Xbox Series S

Jedną z najlepszych rzeczy w Xbox Series S musi być jego forma. Przy wymiarach 6,5 cm x 15,1 cm x 27,5 cm jest znacznie, znacznie smuklejszą jednostką niż Xbox Series X i PS5. W rzeczywistości jest to najmniejszy Xbox, jaki kiedykolwiek powstał. Ta kompaktowa konstrukcja jest idealna, jeśli szukasz mniejszej konsoli jako części domowej konfiguracji lub jeśli ogólnie nie masz dużo miejsca.

Równie imponująca jest waga 4,25 funta Xbox Series S. Waży nieco poniżej 2 kg, co oznacza, że ​​jest o połowę mniejsza od masywnej konsoli Xbox Series X, która waży 9,8 funta (4,45 kg).

Ogólnie rzecz biorąc, Xbox Series S ma genialnie minimalistyczny design, który uzupełnia jego smukłą specyfikację w porównaniu z większymi rybami. Tak więc niektóre aspekty projektu Xbox Series S można uznać za kompromis. Tak, nie dostaniesz mocy 4K Xbox Series X lub PS5, ale zaletą jest jednostka zdolna do wykorzystania przestrzeni kosmicznej, która nadal jest zdolna do funkcji nowej generacji i nie rozbije banku. .

Dzisiejsze najlepsze oferty Xbox Series S.

seria xboxStany Zjednoczone

Udostępnij to