Najlepsze gry Dolby Atmos na konsolę Xbox Series X mają moc przekształcania wrażenia z gry dzięki cudom dźwięku przestrzennego. Jeśli nie wiesz jeszcze, co może zrobić Dolby Atmos, ta lista wybranych gier stanowi doskonałe przykłady tego, dlaczego format audio jest tak popularny (nawet Apple wybrał Dolby Atmos zamiast alternatyw).

Można śmiało powiedzieć, że technologia obiektowa Dolby jest liderem od kilku lat i na szczęście dla posiadaczy Xboksa jest dostępna na platformie od 2019 roku. Chociaż nie wszystkie gry oferują natywną obsługę Dolby Atmos, te, które oferują wyjątkowy dźwięk jakość i oferują naprawdę wciągające wrażenia.

Dolby opisuje swoją technologię Atmos jako „najbardziej znaczący rozwój dźwięku kinowego od czasu dźwięku przestrzennego„I chociaż może to być przedmiotem intensywnej debaty wśród audiofilów, nie ma wątpliwości, że Atmos oferuje mniej przekonujące rozwiązanie dźwięku przestrzennego dla większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ działa z każdą parą słuchawek.

Jak poświadczą gracze, dźwięk przestrzenny może być bardzo korzystny, niezależnie od tego, czy grasz na zawodach, czy po prostu chcesz być całkowicie pochłonięty tym, co grasz. Dolby Atmos stara się to ułatwić, sprawiając wrażenie, że dźwięk dochodzi zewsząd, a także z góry, a efekt często bywa zaskakujący.

Te gry Xbox Series X Dolby Atmos pokazują, co potrafi format dźwięku przestrzennego.

Call of Duty: Modern Warfare Sezon 4 Warzone

(Zdjęcie: Activision)

Call of Duty: War Zone

Call of Duty: Warzone ma doskonałe udźwiękowienie. W dźwięku gry jest zadziwiająca ilość szczegółów, niezależnie od tego, czy ładujesz magazynek do jednej z wielu broni Warzone, czy wstrzymujesz oddech, gdy ustawiasz ten strzał snajperski z dużej odległości, każda akcja wygląda niesamowicie realistycznie.

Dolby Atmos zapewnia dodatkową warstwę wierności temu, co już jest rozrzutnością w grach. Ponieważ gracze regularnie schodzą z nieba i schodzą po schodach, gdy jesteś zamknięty w budynku, Dolby Atmos może naprawdę pomóc ci określić dokładną lokalizację wroga, zanim będzie za późno. W grze, w której marże mogą być bardzo niskie, będziesz potrzebować każdej możliwej przewagi konkurencyjnej.

Ori i wola pasm

(Zdjęcie: Microsoft Game Studios)

Ori i wola pasm

Naprawdę magiczna gra na Xbox Series X, Ori and the Will of the Wisps, ma wyjątkową grafikę i wstrząsającą historię, ale nie skąpi też jakości dźwięku.. Chociaż gra odbywa się w całości na stałej płaszczyźnie 2D, Dolby Atmos świetnie radzi sobie z oddzielaniem subtelnych dźwięków, aby pomóc ci zanurzyć się w labiryntowych poziomach pełnych wrogich stworzeń.

Sugestywna orkiestrowa ścieżka dźwiękowa gry również korzysta z dodatkowej przejrzystości, jaką zapewnia Dolby Atmos, a każdy instrument smyczkowy naprawdę wydobywa potężne crescendo w niektórych najbardziej niebezpiecznych momentach Ori.

Forza Horizon 4

(Zdjęcie: Microsoft Studios)

Forza Horizon 4

Wyścigi przez brytyjską wieś to spektakularny widok w Forza Horizon 4, ale wspierany przez Dolby Atmos, jazda wydaje się „promienna”, jak powiedzieliby niektórzy Brytyjczycy. Naprawdę poczujesz, jak to jest przejąć kontrolę nad niektórymi śmiesznie drogimi supersamochodami w grze, silnikami tworzącymi dźwiękową kakofonię, gdy idziesz tunelem lub wędrujesz dziko pod festiwalowym łukiem, gdy leje deszcz.

Dzięki wielu ujęciom kamery w grze możesz odizolować się od wiwatującego tłumu w widoku z kokpitu i słuchać wspaniałych stacji radiowych Forza Horizon 4 lub uważnie słuchać podczas korzystania z kamery na masce podczas jazdy. na asfalcie. To marzenie entuzjastów samochodów.

Resident Evil 2

(Zdjęcie: Capcom)

Resident Evil 2

Dolby Atmos sprawia, że ​​grasująca obecność Mr. X z Resident Evil 2 jest jeszcze bardziej przerażająca, wraz z hordami zombie, które napotykasz. Wstrząsający dźwięk zbliżających się ciężkich kroków pana X będzie aż nazbyt znajomy dla tych, którzy grali w doskonały remake Capcoma, ale po włączeniu Dolby Atmos zagrożenie może wydawać się przerażająco realne, gdy szybko się zbliża.

Jednak strach ma swoje dobre strony. Przestrzenny dźwięk Dolby może pomóc ci dokładnie określić, gdzie pan X się ukrywa, zanim bezceremonialnie przebije się przez najbliższe drzwi, by rozerwać ci gardło. To oczywiście nie sprawia, że ​​jego obecność jest mniej irytująca, ale jakąkolwiek przewagę uzyskamy w ucieczce przed tym potężnym potworem, tym lepiej.

Gears 5

(Zdjęcie: The Coalition)

Koła zębate 5

Gears 5 to doskonała, wszechstronna wizytówka dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Będziesz eksplorować duże otwarte przestrzenie, takie jak zamarznięte pustkowia, i kryć się w klaustrofobicznych podziemnych korytarzach, więc istnieje wiele środowisk i lokalizacji, które mają własne charakterystyczne krajobrazy dźwiękowe.

Niezależnie od tego, czy przechodzisz nerwowy świerszcz, czy słuchasz mrożącego krew w żyłach krzyku „młodocianego” przed zbliżającym się atakiem, Gears 5 oferuje fascynujący dźwięk przestrzenny, za który warto zapłacić za licencję Dolby Atmos. Może to być również subtelna przewaga konkurencyjna w grze wieloosobowej, ponieważ łatwiej jest zauważyć, gdy wróg kuca za barykadą, która ma zostać zaatakowana od tyłu.

Dolby Atmos

(Zdjęcie: Dolby)

Jak najlepiej wykorzystać Dolby Atmos

Pomimo tego, co mogłeś słyszeć, Dolby Atmos działa w każdym zestawie słuchawkowym, ale musisz kupić licencję, jeśli chcesz z niego korzystać., który kosztuje 15 USD / 10.99 EUR / 19 USD. Niektóre telewizory, takie jak LG OLED CX, obsługują również Atmos przez wbudowany głośnik telewizora; Jeśli jednak naprawdę chcesz w pełni wykorzystać przestrzenny dźwięk Dolby, zalecamy użycie wysokiej jakości słuchawek nausznych lub zestawu dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, jeśli naprawdę chcesz to wszystko zrobić.

Większość ludzi prawdopodobnie zdecyduje się na słuchawki ze względu na wygodę i niższy koszt, a jeśli pójdziesz tą drogą, zalecamy wybór pary słuchawek, które są otwarte, a nie zamknięte. Otwarte słuchawki zapewniają znacznie lepszą scenę dźwiękową niż zamknięte pary, co naprawdę pomaga ożywić przestrzenny dźwięk. Chcesz, aby dźwięk wydawał się krążyć wokół ciebie, a nie zawarty w twojej głowie, że tak powiem.

Aplikacja Dolby Atmos na konsolę Xbox Series X umożliwia również wybór różnych ustawień korektora., a nawet możesz tworzyć własne. To świetne narzędzie do dostosowywania dźwięku do własnych upodobań, zwłaszcza jeśli potrzebujesz więcej basów lub chcesz podkręcić tony wysokie, aby lepiej słyszeć kroki. Po zablokowaniu ustawień Twoje gry nigdy nie będą brzmiały lepiej.

Dzisiejsze najlepsze oferty Xbox Series X.

SprzedażTOP. jeden
Xbox Series X
Xbox Series X
12 teraflopów mocy; Gry w prawdziwym 4K, gotowe na 8K i do 120 FPS.; Raytracing DirectX.
499,00 EUR
Udostępnij to