Usłysz różnicę: najlepsze gry Dolby Atmos na Xbox Series X

Usłysz różnicę: najlepsze gry Dolby Atmos na Xbox Series X Najlepsze gry Dolby Atmos na konsolę Xbox Series X mają moc przekształcania wrażenia z gry dzięki cudom dźwięku przestrzennego. Jeśli jeszcze nie zorientowałeś się, co potrafi Dolby Atmos, ta lista wyselekcjonowanych gier zawiera doskonałe przykłady tego, dlaczego format audio jest tak popularny (nawet Apple wybrał Dolby Atmos zamiast alternatyw). Można śmiało powiedzieć, że technologia obiektowa Dolby jest liderem już od kilku lat i na szczęście dla posiadaczy Xboksów jest dostępna na platformie od 2019 roku. Chociaż nie wszystkie gry oferują natywną obsługę Dolby Atmos, te, które oferują wyjątkowe jakość dźwięku i zapewniają naprawdę wciągające wrażenia. Dolby opisuje swoją technologię Atmos jako „najbardziej znaczący rozwój dźwięku kinowego od czasu dźwięku przestrzennego” i chociaż może to być przedmiotem intensywnej debaty wśród audiofilów, nie ma wątpliwości, że Atmos oferuje mniej atrakcyjne rozwiązanie dźwięku przestrzennego większej liczbie osób niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ działa z każdą parą słuchawek. Gracze potwierdzą, że dźwięk przestrzenny może być bardzo korzystne, niezależnie od tego, czy grasz konkurencyjnie, czy po prostu chcesz być całkowicie pochłonięty tym, co grasz, Dolby Atmos stara się to ułatwić, sprawiając wrażenie, jakby dźwięk dochodził zewsząd, a także z góry, a efekt często może zaskakiwać. Te gry Xbox Series X Dolby Atmos pokazują, co potrafi format dźwięku przestrzennego. Call of Duty: Modern Warfare Sezon 4 Warzone (Zdjęcie: Activision)

Call of Duty: War Zone

Call of Duty: Warzone ma doskonałe udźwiękowienie. W dźwięku gry jest zadziwiająca ilość szczegółów, niezależnie od tego, czy ładujesz magazynek do jednej z wielu broni Warzone, czy wstrzymujesz oddech, gdy ustawiasz ten strzał snajperski z dużej odległości, każda akcja wygląda niesamowicie realistycznie. Dolby Atmos zapewnia dodatkową warstwę wierności temu, co już jest rozrzutnością w grach. Ponieważ gracze regularnie schodzą z nieba i schodzą po schodach, gdy jesteś zamknięty w budynku, Dolby Atmos może naprawdę pomóc ci określić dokładną lokalizację wroga, zanim będzie za późno. W grze, w której marże mogą być bardzo niskie, będziesz potrzebować każdej możliwej przewagi konkurencyjnej. Ori i wola pasm (Zdjęcie: Microsoft Game Studios)

Ori i wola pasm

Naprawdę magiczna gra na Xbox Series X, Ori and the Will of the Wisps, ma wyjątkową grafikę i wstrząsającą historię, ale nie skąpi też jakości dźwięku.. Chociaż gra toczy się w całości na ustalonej płaszczyźnie 2D, Dolby Atmos świetnie radzi sobie z oddzielaniem subtelnych dźwięków, aby pomóc Ci zanurzyć się w poziomach labiryntu rojących się od wrogich stworzeń. Sugestywna orkiestrowa ścieżka dźwiękowa gry również korzysta z dodatkowej przejrzystości, którą zapewnia Dolby Atmos, a każdy instrument smyczkowy naprawdę wydobywa potężne crescendo w niektórych z najbardziej niebezpiecznych momentów Ori. Forza Horizon 4 (Zdjęcie: Microsoft Studios)

Forza Horizon 4

Wyścigi przez brytyjską wieś to spektakularny widok w Forza Horizon 4, ale przy wsparciu Dolby Atmos dysk wydaje się „promienny”, jak powiedzieliby niektórzy Brytyjczycy. Naprawdę możesz sobie wyobrazić, jak to jest chwycić niektóre z absurdalnie drogich supersamochodów w grze, silniki tworzą dźwiękową kakofonię, gdy przechodzisz przez tunel lub dziko wijesz się pod festiwalowym łukiem, gdy pada deszcz. Dzięki wielu kątom kamery w grze możesz odizolować się od wiwatującego tłumu w widoku z kokpitu i cieszyć się wspaniałymi stacjami radiowymi Forza Horizon 4 lub uważnie słuchać, gdy używasz kamery na masce podczas jazdy. psują opony twojego samochodu. na asfalcie. To marzenie entuzjastów samochodów. Resident Evil 2 (Zdjęcie: Capcom)

Resident Evil 2

Dolby Atmos sprawia, że ​​grasująca obecność Mr. X z Resident Evil 2 jest jeszcze bardziej przerażająca, wraz z hordami zombie, które napotykasz. Przeszywający dźwięk zbliżających się ciężkich kroków Pana X będzie zbyt dobrze znany tym, którzy grali w doskonały remake firmy Capcom, ale przy włączonym Dolby Atmos zagrożenie może wydawać się niesamowicie realne, gdy szybko się zbliża. Istnieje jednak srebrna podszewka w strachu. Dźwięk przestrzenny Dolby pomoże Ci dokładnie określić, gdzie ukrywa się Pan X, zanim bezceremonialnie wpadnie przez najbliższe drzwi, by rozerwać Ci gardło. To oczywiście nie sprawia, że ​​jego obecność jest mniej irytująca, ale jakakolwiek korzyść, jaką możemy uzyskać w ucieczce przed tym ogromnym potworem, tym lepiej. Gears 5 (Zdjęcie: The Coalition)

Koła zębate 5

Gears 5 to doskonała, wszechstronna wizytówka dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Będziesz eksplorować duże otwarte obszary, takie jak zamarznięte pustkowie, i zmagać się w klaustrofobicznych podziemnych korytarzach, więc istnieje wiele środowisk i lokalizacji, które mają własne, charakterystyczne pejzaże dźwiękowe. Niezależnie od tego, czy przechodzisz przez nerwowego świerszcza, czy słuchasz niesamowitego krzyku „nieletniego” przed zbliżającym się atakiem, Gears 5 oferuje fascynujący dźwięk przestrzenny, za który warto zapłacić za licencję Dolby Atmos. Może to być również subtelna przewaga konkurencyjna w grze wieloosobowej, ponieważ łatwiej jest zauważyć, gdy wróg kuca za barykadą, która ma zostać zaatakowana od tyłu. Dolby Atmos (Zdjęcie: Dolby)

Jak najlepiej wykorzystać Dolby Atmos

Pomimo tego, co mogłeś słyszeć, Dolby Atmos działa w każdym zestawie słuchawkowym, ale musisz kupić licencję, jeśli chcesz z niego korzystać., który kosztuje 15 USD / 10.99 EUR / 19 USD. Niektóre telewizory, takie jak LG OLED CX, obsługują również Atmos przez wbudowany głośnik telewizora; Jeśli jednak naprawdę chcesz w pełni wykorzystać dźwięk przestrzenny Dolby, zalecamy użycie wysokiej jakości pary słuchawek nausznych lub konfiguracji dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, jeśli naprawdę chcesz to wszystko zrobić. Większość ludzi prawdopodobnie wybierze słuchawki ze względu na wygodę i niższy koszt, a jeśli wybierzesz tę trasę, zalecamy wybranie pary słuchawek, które są otwarte, a nie zamknięte. Słuchawki z otwartym tyłem zapewniają znacznie lepszą scenę dźwiękową niż pary z zamkniętym tyłem, co naprawdę pomaga ożywić dźwięk przestrzenny. Chcesz, aby dźwięk był wokół ciebie, a nie w twojej głowie, że tak powiem. Aplikacja Dolby Atmos na konsolę Xbox Series X umożliwia również wybór różnych ustawień korektora., a nawet możesz tworzyć własne. To świetne narzędzie do dostosowywania dźwięku do własnych upodobań, zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać więcej basów lub podkręcić tony wysokie, aby lepiej słyszeć kroki. Gdy Twoje ustawienia zostaną zablokowane, Twoje gry nigdy nie będą brzmiały lepiej. Dzisiejsze najlepsze oferty Xbox Series X