Karty graficzne Nvidii RTX 4000 mogą pojawić się później niż oczekiwano, przynajmniej zgodnie z najnowszymi spekulacjami głównego przecieku sprzętu na YouTube, który omówił również rzekomy rozmiar GPU RTX 4090 Ti (na podstawie wcześniejszych przecieków).

Wszystko to zostało przedstawione w najnowszym wideo Moore'a Law is Dead (otwiera się w nowej zakładce), w którym stwierdza się, że pomimo pewnych plotek dotyczących flagowego procesora graficznego Nvidia Lovelace ważącego jak czteroslotowy potwór, nadal mogą to być trzy sloty. przygoda.

Być może pamiętacie, że widzieliśmy już wcześniej wyciekające zdjęcia (rozpowszechnione na forach Chiphell), które rzekomo pokazują części RTX 4090 Ti, wskazując, że był to monstrualny układ GPU.

Teraz te obrazy na pierwszy rzut oka wyglądały dość przekonująco, chociaż oczywiście musimy uważać na to, czy przeciek jest prawdziwy, i rzeczywiście prawo Moore'a jest martwe (MLID) wskazuje, że na obrazach są pewne podejrzane elementy i na pewno nie możemy wykluczyć podrabiania .

W każdym razie, w odniesieniu do tych ostatnich zdjęć, inną możliwością podniesioną przez MLID jest to, że mogą pokazać chłodnicę próbek inżynieryjnych wczesnej generacji Ampere, prawdopodobnie przygotowaną jako rozwiązanie dla prototypowej karty Lovelace nowej generacji. I rzeczywiście, spekulacyjnie wyrenderowane makiety oparte na wyciekających obrazach, dostarczonych do MLID, pokazują, że wygląda prawie tak samo jak chłodnica RTX 3090.

Czy Nvidia zachowałaby ten sam Ampere cooler dla Lovelace? No cóż, na pewno może, ponieważ działał dobrze i był dobrze przemyślany, a utrzymanie niezawodnego projektu dla drugiej generacji kart graficznych ma sens (i zdarzało się w przeszłości).

MLID wykorzystuje również te nowo symulowane rendery, aby twierdzić, że chociaż plotki wskazują na czteroslotowy RTX 4090 Ti, rozwiązanie trzyslotowe, a może nieco większe, być może 3,25, może działać dla karty. zakładana moc dla 600 Ti dzisiaj). MLID pokazuje, że renderowanie sprawia, że ​​wydaje się, iż to drugie może być bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem niż cztery gniazda, i teoretyzuje, że 4090 gniazda dałoby wystarczająco dużo miejsca na powiększenie radiatora o 3,25-10%, a przy ustawieniach projektu może to działać dla GPU o mocy 20 W.

Choć wciąż możliwe, że ujawnione zdjęcia pokazują próbkę inżynieryjną 4090 Ti z prowizoryczną chłodnicą (zapożyczoną z Ampere, jak wspomnieliśmy wcześniej), a ostateczny projekt może być kradzieżą: cztery gniazda (z większą ilością różnic).

Prowadzi to do dalszych spekulacji ze strony MLID na temat czasu premiery Lovelace – informator zauważa, że ​​wyciekła chłodnica Ampere na kilka miesięcy przed pojawieniem się RTX 3090, więc biorąc pod uwagę czas wycieku chłodnicy Lovelace, mamy nadzieję, że ostateczna wersja przyjeżdża być może w sierpniu. . W rzeczywistości o tej dacie mówi się ostatnio, ale MLID dowiedział się ze źródeł, że partnerzy Nvidii (producenci kart graficznych) nie spodziewają się, że do „października” pojawi się prawdziwa liczba kart Lovelace.

A jeśli tak się stanie, sugeruje to, że te wyciekające zdjęcia rzekomego 4090 Ti, które widzieliśmy w maju, są bardziej prawdopodobną kartą próbną, która może nie być tak bliska ostatecznemu flagowemu projektowi Lovelace, jak my”. Właściwie dostanę (w październiku, jeśli aktualne plotki są prawdziwe). To oczywiście wszystkie spekulacje, ale ogólnie rzecz biorąc, sponsor wydaje się dość pewny siebie z cytowanych tu źródeł.

Analiza: Dużo hałasu z młyna plotek (i może też tych fanów)

To oczywiście nie znaczy, że nie możemy nic dostać do października; to tylko miesiąc, w którym MLID wierzy (i jest to tylko przekonanie), że procesory graficzne Nvidii nowej generacji będą dostępne w odpowiedniej ilości.

Wcześniej mogliśmy zobaczyć ujawnienie, a nawet wiele dokuczliwości, tego właśnie oczekiwaliśmy. Ale innym kluczowym elementem układanki jest to, że MLID wskazuje, że źródła podają, że Nvidia przepełnia RTX 3000 i, jak zauważyliśmy wcześniej, każde ogłoszenie Lovelace może spowodować, że gracze będą czekać na RTX 4000, przeszkadzając. dzięki sprzedaży Ampere GPU. A przy dużej ilości dostępnych zapasów Nvidia nie chce, aby tak się stało...

Zgadujemy więc, że nie dowiemy się o tym do czasu premiery, albo innym scenariuszem może być to, że modele RTX 3000 Nvidii naprawdę zaczną spadać, ponieważ detaliści wpadają w przesadę, próbując pozbyć się tego nadmiaru. stany magazynowe, a co za tym idzie wyprzedaże są szybsze iw tym przypadku możemy zobaczyć wcześniejszą prezentację. Wszystko to wskazuje na to, że ceny procesorów graficznych RTX 3000 spadają szybciej i już teraz zaczynamy dostrzegać na to coraz więcej dowodów; wszystkie dobre wieści dla przeciętnego konsumenta.

Jeśli chodzi o to, czy RTX 4090 Ti będzie miał cztery, czy trzy sloty (lub jakiś kompromis trzech i trochę), uważamy, że jest za wcześnie, aby mówić. Tak czy inaczej, spodziewaj się mocnej karty, chociaż MLID teoretyzuje, że Nvidia może nawet nie być jeszcze pewna, aby naciskać na 600 W dla 4090 Ti (może to zależeć od tego, gdzie wydaje się lądować wydajność RDNA 3 i jak konkurencyjna musi być). zespół) w porównaniu).

Powiemy tylko, że jeśli okaże się, że 4090 Ti ma trzy gniazda i około 600 W, to może być możliwe chłodzenie GPU, jak wspomniano powyżej, ale obawiamy się, że może to spowodować hałas wentylatora.

Tak więc taki RTX 4090 Ti mógłby nie tylko zamienić Twój komputer w maleńki radiator, ale przy pełnym obciążeniu mógłby też wyglądać jak samolot wychodzący z hangaru, a przy tym prawdopodobnie ogromnym rozmiarze płyty, czy jest naprawdę duży, czy naprawdę , naprawdę duże: kiedy to wszystko się zgadza, trzeba się zastanowić, czym może się okazać taka niepraktyczna propozycja.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to