Ericsson i Oppo dokonują przełomu w dywizji

Ericsson, Oppo i Qualcomm pomyślnie przetestowały partycjonowanie sieci 5G dla przedsiębiorstw w komercyjnie dostępnym smartfonie, torując drogę do szerszego wdrożenia tej technologii.

Awaria sieci jest postrzegana przez operatorów jako jedna z największych możliwości uzyskania przychodów dla autonomicznych sieci 5G (5G SA), które wykorzystują w pełni zwirtualizowaną, opartą na chmurze sieć szkieletową i umożliwiają im oddzielenie pewnych części sieci dla niektórych aplikacji.

Segmenty można dostosować, aby zagwarantować określoną prędkość lub opóźnienie i objąć konkretną lokalizację, co pozwala na zastosowanie w zastosowaniach przemysłowych, nadawczych, medycznych i użyteczności publicznej. Na przykład jeden segment sieci może przenosić ruch wideo na stadionie, podczas gdy inny segment jest zarezerwowany dla administratorów bezpieczeństwa.

Pokrojony Ericsson Oppo 5G

Chociaż cięcie jest możliwe dzięki LTE, ultraszybkie prędkości 5G, większa przepustowość i bardzo niskie opóźnienia będą obsługiwać bardziej zaawansowane aplikacje, podczas gdy oparta na chmurze, definiowana programowo warstwa szkieletowa sieci zapewni elastyczność i automatyzację udostępniania i zarządzania dowolną liczbą plasterków.

Ten konkretny test został przeprowadzony w laboratorium komunikacyjnym Oppo 5G i pomyślnie zademonstrował partycjonowanie ruchu sieciowego i aplikacji przy użyciu zestawu sieciowego firmy Ericsson oraz telefonu Oppo Find X5 Pro z systemem Android 12 z procesorem i technologią procesorową Modem Qualcomm.

Opiera się na wcześniejszych testach laboratoryjnych przeprowadzonych przez różnych dostawców i interesariuszy branżowych, ale korzystanie z telefonu biznesowego jest ważnym krokiem.

„Slicing sieci 5G umożliwia przedsiębiorstwom zaspokojenie ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa sieci, niezawodności i elastyczności” — powiedziała Monica Zethzon, menedżer ds. rozwiązań pakietowych w obszarze oprogramowania i usług w chmurze w firmie Ericsson. . „Stworzone we współpracy z firmami Oppo i Qualcomm oraz w oparciu o technologie Ericsson 5G Core i 5G RAN Slicing działające w dwóch trybach, stanowi podstawę dla dostawców usług internetowych do dostarczania przedsiębiorstwom bardziej spersonalizowanych usług 5G.

„Podział sieci korporacyjnej 5G jest kluczem do realizacji zróżnicowanych aplikacji 5G” – dodał Xia Yang, starszy dyrektor linii produktów Carrier firmy Oppo. „Oppo wykorzysta nasze mocne strony w zakresie innowacji i współpracy w całym ekosystemie technologicznym, aby przyspieszyć komercjalizację technologii krajalnic 5G klasy korporacyjnej.

„Wspólnie z naszymi partnerami umożliwimy szerokiej gamie użytkowników produktów OPPO, aby jako pierwsi mogli cieszyć się spersonalizowaną łącznością 5G”.

Udostępnij to