Epic Games Store potwierdza, że ​​nadal będzie oferować darmowe gry na

Sklep Epic Games Store będzie nadal rozdawał gratisy przez cały 2022 r., zostało to potwierdzone, na wypadek gdybyś myślał inaczej.

Wiadomość pojawiła się, gdy Epic opublikował swój zwykły „roczny przegląd” podsumowujący wydajność sklepu w 2021 roku i oczywiście dający nam wgląd w to, co nadejdzie w tym roku, i na pewno będzie o wiele więcej darmowych gier, rozdawanych regularnie. podstawy, jak miało to miejsce w ostatnich latach.

Jak donosi PC Gamer, Epic powiedział: „Cieszymy się, że możemy potwierdzić, że cotygodniowe darmowe gry będą kontynuowane do 2022 roku”.

Krótko i słodko, jasne, ale potwierdzenie rozwieje wszelkie wątpliwości, jeśli ktoś je miał, że tę praktykę można niedługo powstrzymać.

Czego możemy się spodziewać po Epic w tym roku? Firma obiecuje, że sprawi, że aplikacja startowa będzie lepsza i szybsza, a także pomoże użytkownikom lepiej zorganizować bibliotekę gier i plików do pobrania.

Ponadto przyglądamy się funkcjom społecznościowym, w tym „platformie głosowej z niezależnymi częściami gry”, wspieranymi przez prace mające na celu wzmocnienie aspektów zaangażowania społeczności za pomocą ocen użytkowników gier i ankiet.

Epic powiedział również, że „wiele gier pojawi się w Epic Games Store w 2022 roku”, w tym Dying Light 2, Stalker 2, Rainbow Six Extraction i wiele innych.

Patrząc na statystyki z 2021 r., Epic zauważa, że ​​ma teraz 194 miliony graczy z kontami i 917 gier w sklepie, prawie dwukrotnie więcej niż pod koniec 2020 r. Wydatki w sklepie Epic Games osiągnęły 840 milionów euro (około 630 euro). mln, 1.2 mld AU) w 2021 r., ale tylko 36% z tego stanowiły tytuły innych firm (co oznacza, że ​​większość trafiła na własne gry Epic, głównie z Fortnite).

Analiza: Ile darmowych gier zostało skonfiskowanych i jakim kosztem Epic?

Wiadomość, że darmowe gry będą nadal pojawiać się podczas próby zarejestrowania się w sklepie i pozostania zaangażowanym, gdy już tam będą, nie jest zaskoczeniem, choć niektórzy mogą się zastanawiać, jak długo Epic może nadal wydawać duże pieniądze na niektóre z ogromnych tytułów, które dostaje jako gratisy. Pamiętajcie, że w 2021 widzieliśmy Control, NBA 2K21, Dead by Daylight, Rage 2 i Sonic Mania, a oprócz tego z poprzedniego roku nie było nikogo innego jak GTA V i Total War Saga: Troy (który był darmowy w momencie premiery), a nie zapominając o królestwie przyjdź. : Wyzwolenie.

Epic zauważa, że ​​w 765 r. rozdał łącznie ponad 2021 milionów darmowych gier. To bez wątpienia wiele godzin darmowej gry; to znaczy bez żadnych kosztów dla graczy, ale oczywiście Epic ma swój koszt, jak wspomniano. Jak widzieliśmy w poprzednich przeciekach, w przypadku najbardziej soczystych tytułów, Epic nierzadko wydaje ponad milion dolarów, a prawdziwi wielcy chłopcy, tacy jak Control i GTA V, musieli odnieść duży cios. ) skrzynie.

Tak czy inaczej, zobaczymy o wiele więcej gratisów w przyszłości, a poprawki w bibliotece gier i zarządzaniu pobieraniem są bardzo potrzebne i na pewno mile widziane, wraz z dodatkowymi funkcjami społecznościowymi. Powinno to pomóc firmie Epic w silniejszym samodzielnym ustanowieniu sklepu, chociaż prawdopodobnie dawne funkcje zarządzania powinny być priorytetem wcześniej.

Udostępnij to