Potwierdzając rosnący zasięg Apple w przedsiębiorstwie, Cisco ogłosiło szereg nadchodzących funkcji, które przyniosą korzyści każdemu pracownikowi wiedzy korzystającemu z Apple i Webex.

Przedstawiamy Migrate to Mobile

Apple i Cisco rozpoczęły ściślejszą współpracę w 2015 r., kiedy firmy wydały wspólne oświadczenie obiecujące rozpoczęcie „optymalizacji sieci Cisco dla urządzeń i aplikacji iOS, integracji iPhone'a ze środowiskami korporacyjnymi Cisco oraz zapewnienia wyjątkowej współpracy na iPhone'ach i iPadach.

Od tego czasu firmy kontynuują tę współpracę, zwłaszcza wokół Webex.

W tym tygodniu Cisco ogłosiło Move to Mobile, nową funkcję Webex Meetings, która pojawi się w sierpniu, która ułatwi przenoszenie połączeń między urządzeniami Apple oraz umożliwi wykonywanie i odbieranie połączeń za pomocą Apple CarPlay.

Zasadniczo będziesz mógł rozpocząć spotkanie na iPhonie lub Macu, łatwo przenieść połączenie do CarPlay, a następnie wykonać połączenie z samochodu na telefon i wrócić do biura. To tylko najnowsze z ostatniej serii ulepszeń CarPlay.

Nowe miejsce pracy jest tam, gdzie jesteś

Jest to rozwiązanie oparte na kilku filarach: rosnącej obecności Apple w firmach, od dawna rozpoznawanych potrzebach mobilnych specjalistów, rosnącym wpływie mobilności i możliwości wyboru pracowników oraz rosnącej świadomości, że hybrydowe środowiska pracy są bardziej produktywne i umożliwiają inteligentne zatrudnianie na całym świecie. skala.

Jeetu Patel, EVP & GM, Security & Collaboration, Cisco, ujmuje to w ten sposób:

„Praca hybrydowa to przyszłość pracy i jest tu i teraz. Nowoczesne miejsce pracy nie ogranicza się już do jednej przestrzeni czy urządzenia. Jest elastyczny, mobilny, połączony. Możemy bezproblemowo zintegrować pracę z naszym życiem poprzez współpracę w dowolnym miejscu i czasie. »

Jak działa migracja mobilna w Webex

  • Możesz dołączyć do spotkania Webex na komputerze Mac w domu, ale musisz gdzieś podróżować.
  • Funkcja Move to Mobile umożliwia użycie iPhone'a do zeskanowania kodu QR wygenerowanego na komputerze Mac i przeniesienia połączenia do smartfona.
  • Następnie możesz kontynuować spotkanie idąc do samochodu, gdzie podłączysz telefon do systemu CarPlay. Połączenie zostanie następnie skierowane do konsoli Twojego pojazdu.
  • Po zakończeniu rozmowy możesz przeglądać nadchodzące spotkania i dołączać do nich bezpośrednio (tylko w trybie audio) z CarPlay.
  • Mogą również spotkać się z Tobą przez telefon, gdy jesteś w drodze do sali konferencyjnej, w którym to przypadku możesz kontynuować rozmowę, korzystając z dostępnych tam urządzeń konferencyjnych Webex.

Ten film, dostarczony przez Cisco, pokazuje, jak to działa:

CarPlay ma również narzędzia do nadrobienia zaległości

Cisco doda również w sierpniu kolejne przydatne narzędzie, które umożliwi odsłuchiwanie poprzednich nagrań Webex za pomocą CarPlay, co oznacza, że ​​możesz nadrobić nieodebrane spotkania podczas podróży.

Firma Cisco wprowadziła w ostatnich miesiącach kilka nowych funkcji do obsługi Webex na iPhonie, iPadzie i Macu. 21 października wprowadzono nową aplikację Webex na iPada, oferującą obsługę Center Stage, Split View, Picture-in-Picture i Apple Pencil. Od tego czasu ogłosił obsługę AirPlay, a teraz wprowadził kilka przydatnych ulepszeń w funkcjonalności CarPlay.

„Bardziej niż kiedykolwiek hybrydowe doświadczenie zawodowe ludzi w biurze zależy od doświadczenia tych, których nie ma w biurze” – powiedział Patel.

Czy Webex obsługuje widok pulpitu kamery Continuity?

Peetu powiedział mi w zeszłym roku, że Cisco ma dedykowany zespół, który „jest bardzo skoncentrowany na tworzeniu funkcji wykorzystujących najnowsze technologie Apple szybko po wydaniu”.

Wiemy, że Apple często używa Webex do własnej komunikacji, więc myślę, że następnym pytaniem będzie, czy Cisco współpracuje z niedawno wprowadzonymi interfejsami API Apple w celu rozszerzenia zestawu funkcji Webex.

Weźmy na przykład Desk View (składnik aparatu Continuity): Apple na WWDC wprowadził interfejsy API do budowania obsługi Desk View w aplikacjach, co może być przydatnym dodatkiem do arsenału Webex na Mac.Narzędzia do współpracy Freeform na iPadzie, choć wydaje się to mało prawdopodobne na razie, biorąc pod uwagę, że Apple wciąż nadrabia zaległości w FaceTime).

Pod wieloma względami jednak podejście firmy Apple do zaspokajania potrzeb biznesowych zorientowane na partnerów nadal się opłaca.

Śledź mnie na Twitterze lub dołącz do mnie w barze i grillu AppleHolic oraz w grupach dyskusyjnych Apple w MeWe.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to