Elden Ring pojawił się w pikselowej, zielonej krainie Game Boya, gdzie fani odtwarzają RPG akcji w stworzonej przez fanów, grywalnej wersji na PC i oryginalną przenośną konsolę Nintendo.

Reklamowany w kwietniu demake zmienia Elden Ring w dwuwymiarowy dungeon crawler, który wydaje się czerpać wiele inspiracji z wcześniejszych gier The Legend of Zelda. Deweloper Shin wydał pełną grę za darmo na itch.io (otwiera się w nowej karcie) (dzięki, GameSpot (otwiera się w nowej karcie)). Możesz grać za pomocą klawiatury w przeglądarce lub pobrać pliki gry, aby uruchomić na oryginalnych konsolach Game Boy.

Chociaż oprawa wizualna demake'u jest odległa od świata Elden Ring, naśladuje on wiele z jego podstawowego świata i funkcjonalności. Zaczniesz w Kaplicy Wyczekiwania i wkrótce staniesz twarzą w twarz ze szczepionym Potomkiem. Podobnie jak w oryginalnym FromSoftware, będziesz wymachiwał mieczem i toczył się, aby odeprzeć wrogów, między interakcją z NPC i eksploracją krainy.

Demake obejmuje również retro wersję Northern Limgrave i Stormveil Castle. W FAQ na swędzącej stronie gry Shin mówi, że przestali tworzyć zawartość dla demaka, ponieważ „muszą znaleźć prawdziwą pracę”, ale mają nadzieję „rozszerzyć grę w przyszłości”.

Spadek obfitości

Gwiezdne demaki wykonane przez fanów narastają i to szybko w ostatnich miesiącach. Gotycka gra RPG firmy FromSoftware Bloodborne została w lutym tego roku potraktowana w stylu retro dzięki BloodbornePSX, która odtworzyła część RPG akcji z minimalnymi wielokątami i teksturami o niskiej rozdzielczości, aby naśladować styl gier z PS1.

Projekt był rozwijany przez ponad rok, zanim otrzymał darmową wersję na PC. Może nie pasuje do oryginalnej gry, ale jest najbardziej zbliżony do portu PC Bloodborne, jaki kiedykolwiek otrzymamy.

Horizon Zero Dawn również został odtworzony w stylistyce graficznej oryginalnych gier na PlayStation – krótki film pokazuje, jak mógłby wyglądać tytuł na PS4 z otwartym światem, gdyby powstał na konsoli retro. Nic dziwnego, że ma wiele wskazówek z wczesnych tytułów Tomb Raider, ale wciąż jest to rozpoznawalny Horizon.

Udostępnij to