Horror science fiction The Callisto Protocol doczekał się nowego zwiastuna podczas State of Play, wraz z głębokim omówieniem tego, co czyni go tak przerażającym.(*3*)

Twórca Dead Space, Glen Schofield, „wraca do swoich korzeni” ze swoim „samozwańczym nowym podejściem do gatunku survival horroru science fiction”. I nie żartuje. Zwiastun jest mieszanką przerywników filmowych, rozgrywki i dodatkowej pizzy do serialu i wygląda świetnie. Fani Dead Space nie będą zawiedzeni. (*3*)

Schofield udostępnił również więcej szczegółów na temat gry w poście na blogu PlayStation (otwiera się w nowej karcie).(*3*)

Akcja Project Callisto rozgrywa się na przerażającej scenerii Callisto, „martwego księżyca” Jowisza w 2320 roku. Fabuła ma klimat Alien 3, a więźniowie w Black Iron Prison muszą walczyć o swoje życie. z „tajemniczą epidemią”. (*3*)

Strażnicy i więźniowie przemieniają się w potwory Cronenberga zwane Biophage, które, nie oszukujmy się, są prawdopodobnie wynikiem podejrzanych działań Zjednoczonej Kompanii Jupiter. Postawimy się w sytuacji Jacoba Lee, będziemy walczyć o przetrwanie i odkryjemy tajemnice społeczeństwa. (*3*)

W poście na blogu Schofield wyjaśnia, że ​​zespół programistów wykorzystał coś, co nazywa się inżynierią horroru, aby „ręcznie tworzyć niezapomniane przerażenia”. Wyjaśnia: „Chodzi o mieszanie atmosfery, napięcia, brutalności, bezradności i człowieczeństwa, aby podekscytować graczy… i miejmy nadzieję ich przestraszyć.(*3*)

Dużą rolę odgrywa tutaj atmosfera, a oświetlenie sprawia, że ​​ciemne i przerażające zakątki stają się jeszcze bardziej przerażające. Oczywiście jest też dźwięk 3D na PS5, który wykorzystuje „akustyczne śledzenie promieni, dyfrakcję i portalowanie, aby w pełni zanurzyć graczy w świecie”.(*3*)

Na szczęście protokół Callisto nie będzie polegał na alertach o skoku, aby wykonać wszystkie ciężkie działania przerażające. Jednak nadal wydaje się, że to szalona jazda. „Czasami rozdzielamy strachy, aby gracze mieli czas na złapanie oddechu, a czasami uderzamy ich dwoma lub trzema przerażeniami z rzędu. Chcemy, aby Twoje serce przyspieszyło za każdym naciśnięciem niesamowitej haptyki gry. PS5” – ujawnia Schofield. .(*3*)

I oczywiście jest mieszanka walki wręcz i strzelanek z perspektywy trzeciej osoby, która zapewnia totalną rzeź. Wyposażony w broń grawitacyjną zwaną GRP, broń strażniczą używaną do obezwładniania więźniów, Jacob może zamrażać i rzucać wrogami do woli.(*3*)

Ale jak wskazuje Schofield, nie jest żołnierzem. Gracze „powinni czuć się bezsilni”, ponieważ każde starcie to walka na śmierć i życie. Będziesz także szukał zasobów, więc czekaj na to.(*3*)

Premiera Projektu Callisto nastąpi 2 grudnia 2022 roku. Zamówienia przedpremierowe w PlayStation Store zawierają specjalny pakiet przemytników, który wydaje się zawierać zasoby i prawdopodobnie broń, dzięki czemu walka jest nieco bardziej znośna. (*3*)

Udostępnij to