Wraz z premierą system Windows 11 robi duży krok naprzód

Firma Microsoft ogłosiła ogólną dostępność podsystemu Windows dla systemu Linux (WSL), który jest teraz w pełni dostępny w sklepie Microsoft Store.

Wcześniej dostępne w formie podglądu, WSL pozwala programistom używać ich ulubionych laptopów do programowania w celu uruchomienia środowiska GNU/Linux bez narzutu związanego z tradycyjną maszyną wirtualną lub konfiguracją podwójnego rozruchu, według Microsoft.

„Naszym celem jest, aby jak najwięcej osób korzystało z wersji WSL Store, ponieważ zapewnia ona najlepsze wrażenia dzięki najnowszym funkcjom” — napisał Craig Loewen, Developer Platform Windows Program Manager, w poście na blogu (otwiera się w nowej karcie ) ogłaszanie wiadomości.

WSL dla Windows 10

Loewen dodał, że nowa wersja WSL, która zawiera „setki” poprawek błędów i ulepszeń, będzie również dostępna w systemach Windows 11 i Windows 10, co oznacza, że ​​będzie dostępna dla około 87% wszystkich użytkowników systemu Windows.

Wersja Microsoft Store jest tym, co użytkownicy otrzymają, gdy uruchomią „wsl –install” lub „wsl –update” w wierszu poleceń, a także zapewnia szybsze i łatwiejsze aktualizacje w porównaniu do tego, kiedy był to składnik systemu Windows.

Jeśli używasz już wersji, która nie była dostępna w sklepie Microsoft Store, prawdopodobnie zechcesz ją uaktualnić. Możesz to zrobić, pobierając najnowszy backport, który zacznie być automatycznie przekazywany użytkownikom pod koniec roku, mówi Loewen.

Będziesz także potrzebować systemu Windows 10 21H1, 21H2 lub 22H2 albo Windows 11 21H2 z zastosowanymi wszystkimi listopadowymi aktualizacjami.

Fakt, że WSL jest dostępny w Microsoft Store dla użytkowników Windows 10 będzie dobrą wiadomością dla wielu użytkowników, którzy zdecydowali się nie aktualizować do Windows 11.

Najnowsze dane StatCounter(otwiera się w nowej karcie) sugerują, że 71% użytkowników systemu Windows preferuje system Windows 10. Windows 11 zajmuje obecnie 15% miejsca, w porównaniu z mniej niż 3% na początku 2022 r.

Udostępnij to