(*11*)Użytkownicy systemu Windows 11 będą teraz mogli powiązać adres IP VPN ze swoimi aplikacjami na Androida dzięki nowej aktualizacji Windows Subsystem for Android (WSA).

(*11*)Aktualizacja umożliwi użytkownikom WSA Windows 11 uruchamianie aplikacji na Androida natywnie lub poprzez emulację X86, w zależności od wydajności ich komputera.

(*11*) Jeśli jednak planujesz użyć tej funkcji do ominięcia cenzury rządowej, ukrycia swoich śladów w Internecie (lub po prostu uzyskania dostępu do serwisu Netflix w innym regionie), musisz upewnić się, że w systemie Windows włączona jest „Zaawansowana funkcja sieciowa” . 11 Podsystem do konfiguracji Androida.

VPN i nie tylko

(*11*)Obsługa VPN nie jest jedyną nową funkcją, którą Microsoft ogłosił dla WSA.

(*11*) Firma wprowadziła również poprawki dotyczące przewijania za pomocą touchpada w aplikacjach, umożliwiając łączność IPv6, obsługę kodeka AV1 oraz aktualizacje Chromium WebView 101.

(*11*)Microsoft był również w stanie wprowadzić poprawki związane z grafiką, takie jak migotanie aplikacji i uszkodzenie grafiki, a także nowe funkcje, dzięki którym nie można już przechwytywać okien systemu Android oznaczonych jako bezpieczne.

(*11*) Firma zauważyła jednak, że niektóre sieci VPN mogą nie działać z nowymi funkcjami sieciowymi.

(*11*)Podczas testowania nowych dodatków Bleeping Computer (otwiera się w nowej karcie) zgłosił, że po zainstalowaniu aktualizacji nie może połączyć się z popularną siecią VPN NordVPN.

(*11*)Jeśli korzystasz z VPN i stwierdzisz, że Twoje aplikacje na Androida nie mają łączności sieciowej, Microsoft zaleca wyłączenie „Zaawansowanej obsługi sieci” w aplikacji Ustawienia WSA.

Nadal nie jesteś zadowolony?

(*11*)Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące WSA, możesz je przesłać, przechodząc do centrum opinii w sekcji „Aplikacje > Podsystem Windows dla systemu Android”.

(*11*)Najnowsza aktualizacja może być muzyką dla uszu użytkowników Androida w krajach takich jak Rosja, gdzie popyt na VPN gwałtownie wzrósł, a dzienne pobrania z 10 najlepszych VPN spadły z około 15 000 w połowie lutego do 475 000 w marcu .

  • Czy chcesz ukryć swoją aktywność online? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych usługach proxy
Udostępnij to