(* 5 *)

Jednym z problemów, o których wspomnieliśmy w naszej recenzji Samsung Galaxy Watch 4 Classic, było to, że był on wyceniony zbyt wysoko i trudno nie zauważyć problemu ze standardowym Watch 4, który jest tylko nieco tańszy, ale wygląda podobnie do Samsung Galaxy Watch. 5 może kosztować jeszcze więcej.

Pochodzi od wiarygodnego przeciekacza Rolanda Quandta, który podał niektóre przeciekające ceny nadchodzących modeli Galaxy Watch 5; obejmuje to wersje obu rozmiarów urządzenia standardowego, a także podobno wersję Pro w jednym rozmiarze.

Samsung Galaxy Watch540mm BT ~300 Euro40mm LTE ~350 EuroRóżowy Złoty, Szary, Silver44mm BT ~350 Euro44mm LTE ~400 EuroBlue, Szary, SilverWatch5 Pro45mm BT ~490 Euro45mm LTE ~540 Euroczarny, Tytan Sugerowana cena detaliczna wartości 22 czerwca 2022 r.

Zobacz więcej

Jak sugeruje ten nagłówek, wszystkie te ceny są wyższe niż odpowiedniki z serii Galaxy Watch 4, o około 30-50 euro.Jest to wzrost cen, który prawdopodobnie znajdzie odzwierciedlenie również w cenach w innych regionach.

Podwyżka ceny to dziwna decyzja Samsunga, biorąc pod uwagę cenę urządzeń Watch 4 i nie możemy oprzeć się wrażeniu, że ta decyzja byłaby błędna.

Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę, że Samsung zmienił pseudonim z „Classic” na „Pro” w tym pokoleniu, porównanie dwóch high-endowych smartwatchy może nie być sprawiedliwe – mogą oferować tam coś innego, niskiego, ale i tak nowa wersja jest zdecydowanie droższa.

Nie słyszeliśmy wystarczająco dużo wycieków lub plotek dotyczących Samsung Galaxy Watch 5, aby wiedzieć, dlaczego urządzenie odnotowuje wzrost cen, ale mamy nadzieję, że usłyszymy kilka nowych funkcji, które uzasadniają wzrost kosztów.

Uwaga: błąd Apple Watch

Jeśli jest jedna rzecz, która zniechęca mnie do Apple Watch, to jest to cena: wypróbowałem wystarczająco dużo smartwatchy, aby wiedzieć, że 399 USD / 369 GBP / 599 AU jest zbyt drogie, aby je kupić, niezależnie od funkcji, które zawiera.

To również problem, który miałem z Samsung Galaxy Watch 4, muszę zaznaczyć: Apple nie jest osamotniony w przecenianiu swoich produktów.

Ale w przeciwieństwie do Apple, Samsung ma dorobek tworzenia niedrogich, ale interesujących wersji swoich produktów (i nie liczę takich rzeczy jak iPhone SE, telefon, który raczej nie zasługuje na opisy „przystępnych cen” lub „ciekawych”). W smartfonach Samsung Galaxy A53 prawdopodobnie daje większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki niż flagowy S22, pomimo znacznie niższej ceny, a Samsung produkuje również kilka tańszych tabletów, które okazują się bardzo popularne.

Mając to na uwadze, dziwne jest, że Samsung nalega na podnoszenie cen swoich smartwatchów, nawet jeśli nie oferuje tańszej wersji (Galaxy Fit nie do końca się liczy, ponieważ jest to tracker fitness, a nie smartwatch).

Samsung kopiuje Apple w najgorszy możliwy sposób, wyceniając swoje urządzenia zbyt wysoko bez oferowania sensownych alternatyw. A biorąc pod uwagę liczbę krajów stojących w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia, to nie wystarczy.

Nie słyszeliśmy żadnych plotek, że Samsung szykuje tani smartwatch, a jeśli wzrost cen Galaxy Watch 5 naprawdę się wydarzy, będę musiał wrócić do mojej listy najlepszych tanich smartwatchów, aby znaleźć inspirację dla mojego nowego urządzenia.

Udostępnij to