Samsung Galaxy Watch 5 wydaje się rywalizować z Apple Watch w najgorszy możliwy sposób

Samsung Galaxy Watch 5 wydaje się rywalizować z Apple Watch w najgorszy możliwy sposób (* 5 *)

Jednym z problemów, o których wspomnieliśmy w naszej recenzji zegarka Samsung Galaxy Watch 4 Classic, była zbyt wysoka cena i trudno nie zauważyć problemu ze standardowym zegarkiem 4, który jest tylko nieznacznie tańszy, ale wygląda podobnie do zegarka Samsung Galaxy. 5 może kosztować jeszcze więcej.

To pochodzi od zaufanego przeciekającego Rolanda Quandta, który wymienił niektóre ujawnione ceny nadchodzących modeli Galaxy Watch 5; obejmuje to wersje obu rozmiarów standardowego urządzenia, a także podobno wersję Pro w jednym rozmiarze.

Samsung Galaxy Watch540mm BT ~300 Euro40mm LTE ~350 EuroRóżowy Złoty, Szary, Srebrny44mm BT ~350 Euro44mm LTE ~400 EuroNiebieski, Szary, SrebrnyWatch5 Pro45mm BT ~490 Euro45mm LTE ~540 EuroCzarny, Tytanowy*Cena i podatki mogą różnić się od rzeczywistych sugerowanych cenników producenta 22 czerwca 2022

Zobacz więcej

Jak sugeruje ten nagłówek, wszystkie te ceny są wyższe niż ich odpowiedniki z serii Galaxy Watch 4, o około 30-50 euro.Jest to wzrost cen, który prawdopodobnie znajdzie odzwierciedlenie również w cenach w innych regionach.

Podniesienie ceny to dziwna decyzja dla Samsunga, biorąc pod uwagę cenę urządzeń Watch 4 i nie możemy oprzeć się wrażeniu, że ta decyzja byłaby błędna.

Trzeba przyznać, że skoro Samsung zmienił w tej generacji przydomek z „Classic” na „Pro”, porównywanie dwóch smartwatchów z wyższej półki może być nie fair: mogą tam oferować coś innego, niższego, ale mimo to nowa wersja jest zdecydowanie droższa.

Nie słyszeliśmy wystarczającej liczby przecieków ani plotek na temat Samsunga Galaxy Watch 5, aby wiedzieć, dlaczego cena urządzenia rośnie, ale mamy nadzieję, że usłyszymy kilka nowych funkcji, które uzasadniają wzrost kosztów.

Aviso: Błąd Apple Watch

Jeśli jest jedna rzecz, która odstrasza mnie od zegarka Apple Watch, to cena: wypróbowałem wystarczająco dużo smartwatchy, aby wiedzieć, że 399 USD / 369 GBP / 599 USD jest zbyt drogie, aby je kupić, niezależnie od tego, jakie funkcje oferuje.

Jest to również problem, który miałem z Samsung Galaxy Watch 4, powinienem zaznaczyć: Apple nie jest sam w zawyżaniu cen swoich produktów.

Ale w przeciwieństwie do Apple, Samsung ma dorobek niedrogich, ale interesujących wersji swoich produktów (i nie liczę rzeczy takich jak iPhone SE, telefon, który raczej nie zasługuje na określenia „niedrogi” lub „interesujący”). W przypadku smartfonów Samsung Galaxy A53 prawdopodobnie oferuje więcej za te pieniądze niż flagowy S22, pomimo znacznie niższej ceny, a Samsung produkuje również tańsze tablety, które okazują się bardzo popularne.

Biorąc to pod uwagę, dziwne jest, że Samsung nalega na podniesienie cen swoich smartwatchów, nawet jeśli nie oferuje tańszej wersji (Galaxy Fit się nie liczy, ponieważ jest to tracker fitness, a nie smartwatch).

Samsung kopiuje Apple w najgorszy możliwy sposób, wyceniając swoje urządzenia zbyt wysoko, nie oferując sensownych alternatyw. A biorąc pod uwagę liczbę krajów borykających się z kryzysem kosztów utrzymania, to nie wystarczy.

Nie słyszeliśmy żadnych plotek, jakoby Samsung szykował tani smartwatch, a jeśli faktycznie dojdzie do podwyżki cen Galaxy Watch 5, będę musiał wrócić do mojej listy najlepszych tanich smartwatchów w poszukiwaniu inspiracji dla mojego nowego urządzenia.