Oczekiwane pojawienie się Samsunga Galaxy S23 nie jest teraz tak odległe, powinno pojawić się w okolicach stycznia, a najnowsze prognozy od wtajemniczonych mówią, że seria telefonów może korzystać wyłącznie z chipsetów Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Pochodzi od ogólnie godnego zaufania analityka branżowego Ming-Chi Kuo (otwiera się w nowej karcie), który twierdzi, że doskonała wydajność mobilnego procesora Snapdragon nowej generacji „prawdopodobnie” przewyższy wszystko, co Samsung może obsłużyć z własnym Exynos. 2300.

Jeśli chodzi o telefony Galaxy S, Samsung wcześniej podzielił obowiązki procesora między siebie a Qualcomma. Na przykład w przypadku Samsunga Galaxy S22 70% telefonów miało procesor Qualcomm 8 Gen 1, podczas gdy 30% miało Samsung Exynos 2200; te telefony Exynos były szeroko sprzedawane w Europie.

Frytki do wszystkiego

Ani Snapdragon 8 Gen 2, ani Samsung Exynos 2300 nie są jeszcze oficjalne, chociaż pojawiły się plotki. Te dwa chipsety będą wykorzystywać technologię architektury 4-nanometrowej, podobnie jak procesory, które zastępują.

Jednak według Ming-Chi Kuo, procesor Samsunga nie może konkurować „pod każdym względem” z Qualcommem – a Samsung nie chciałby wystawiać telefonu na sprzedaż, gdyby istniała znaczna luka w wydajności lub żywotności baterii. w zależności od funkcjonalności-. w jakim procesorze był i gdzie na świecie był sprzedawany.

Ten ruch przewidywały również inne źródła, a Samsung najwyraźniej pracuje nad przygotowaniem nowego i ulepszonego procesora do 2025 roku, a w międzyczasie jest gotowy do użycia krzemu Qualcomma. Na razie jednak nic nie jest pewne: podobną plotkę słyszeliśmy o Galaxy S22.

Analiza: co wiemy do tej pory

Jeszcze sześć miesięcy dzieli nas od zobaczenia Galaxy S23, zakładając, że Samsung wypuści telefon, kiedy myślimy, że tak będzie, ale pojawiło się już wiele spekulacji na temat tego, co może przynieść ten flagowy telefon z 2023 roku.

Słyszeliśmy plotki, że tylny moduł aparatu może mieć główny czujnik 200 MP i stać się pierwszym telefonem Samsunga, który osiągnął ten megapikselowy znak. Najwyraźniej aparat do selfie z przodu również otrzyma znaczące ulepszenie.

Jednak według wtajemniczonych ten aparat do selfie nie zostanie wbudowany w ekran. Możemy również spodziewać się zwykłego wzrostu wydajności, a nawet możemy uzyskać lepszą żywotność baterii, ale nie licz na to.

Miejmy nadzieję, że Samsung będzie w stanie wyprodukować wystarczającą liczbę jednostek, aby zaspokoić popyt. Zanim jednak zobaczymy Galaxy S23, dostaniemy Samsung Galaxy Z Fold 4 i Samsung Galaxy Z Flip 4, które zostaną zaprezentowane w sierpniu.

Udostępnij to