Przez pierwsze kilka miesięcy każdego roku większość marek telefonów z Androidem wypuszcza swoje flagowe telefony, a po Samsungu Galaxy S22, a przed Xiaomi 12, OnePlus 10 i Realme GT 2, pojawiło się urządzenie Oppo.

To Oppo Find X5, a nie Find X4, chociaż ten telefon jest następcą serii Find X3. Wygląda na to, że Oppo zrobiło to, co zrobiło kilka chińskich firm telefonicznych, pomijając pechową w kraju cyfrę „4”, mimo że marka wypuściła Oppo Reno 4 z tym samym numerem.

Oppo wysłało zaproszenie na wydarzenie inauguracyjne „serii” Oppo Find X5; to ostatnie słowo sugeruje, że zobaczymy wiele telefonów, prawdopodobnie Lite, Neo i Pro, jak w zeszłym roku.

Wydarzenie odbędzie się 24 lutego, co jest ciekawe, bo zaledwie tydzień przed doroczną konferencją telefonii komórkowej MWC 2022. Wygląda na to, że Oppo idzie w ślady Samsunga, odrywając się od MWC i organizując swoją premierę z wyprzedzeniem.

Plakat przedstawia wybrzuszenie aparatu nowego telefonu, prawdopodobnie Find X5 Pro, z tekstem „Powered by MariSilicon”. Jest to odniesienie do chipsetu MariSilicon X wprowadzonego wcześniej przez Oppo, który pomaga w przetwarzaniu neuronowym AI i przechwytywaniu obrazu.

Istnieją trzy tylne aparaty, dwa duże i jeden nieco mniejszy, a także moduł lampy błyskowej. Pokazane są dwa telefony: jeden biały i jeden tylny, a obiektywy są na nich nieco inne, ale nie możemy stwierdzić, czy faktycznie są inne, czy tylko złudzenie optyczne.

Możliwe więc, że wyświetlą się dwa różne telefony Oppo Find X5, ale nie mamy pewności.

TechRadar obejmie premierę Oppo Find X5 24 lutego, więc sprawdź ponownie. Lub jeśli nie możesz czekać tak długo, aby przeczytać blog na żywo TechRadar, mamy uruchomiony OnePlus Nord CE 2 5G.

Udostępnij to