Intel przejął firmę produkującą karty Wi Fi Killer

Naukowcy z Politechniki Wiedeńskiej (TU Wien) i Uniwersytetu w Rennes odkryli nową metodę, która umożliwia skuteczniejsze przechodzenie sygnałów Wi-Fi przez ściany, co może zmienić łączność szerokopasmową w domu. , a także 6G . (otwiera się w nowej karcie)

Obecnie sygnały Wi-Fi są odbijane lub pochłaniane przez solidne ściany, co ogranicza ich zasięg i jakość transmisji.

Aby temu zaradzić, naukowcy stworzyli metodę, która "oblicza" niewidzialną strukturę antyrefleksyjną na litej ścianie, która pozwala na niezakłócony przepływ sygnału.

Powłoka antyrefleksyjna

„Można ją traktować jako podobną do powłoki antyrefleksyjnej na twoich okularach” – powiedział profesor Stefan Rotter z Instytutu Fizyki Teoretycznej TU Wien.

„Dodajesz dodatkową warstwę do powierzchni okularów, co ułatwia przechodzenie fal świetlnych przez oczy niż wcześniej: zmniejsza się olśnienie”.

W swoim artykule (otwiera się w nowej zakładce) naukowcy opisali udany eksperyment, w którym mikrofale zostały wysłane przez złożony i niechlujny labirynt przeszkód zaprojektowanych w celu odtworzenia nieprzyjaznego środowiska, takiego jak salon. Następnie obliczono odpowiednią strukturę antyodbiciową i prawie całkowicie wyeliminowano odbicie sygnału.

„Najpierw wystarczy wysłać kilka fal przez ośrodek i dokładnie zmierzyć, w jaki sposób te fale odbijają się od materiału” – dodał Michael Horodynski z TU Wien, który jest pierwszym autorem wpisu.

„Byliśmy w stanie wykazać, że te informacje można wykorzystać do obliczenia odpowiedniej struktury przesunięcia dla dowolnego ośrodka, który rozprasza fale w złożony sposób, tak że połączenie dwóch ośrodków umożliwia całkowite przejście fal. Kluczem do tego jest opracowana przez nas metoda matematyczna do obliczania dokładnego kształtu tej warstwy antyrefleksyjnej.

Naukowcy są optymistyczni, że obliczenia mogą stworzyć warstwę, która zapobiega odbiciom, a nawet może mieć implikacje dla następnej generacji łączności mobilnej. Dokument sugeruje, że dynamika i dyspersja fal będą odgrywać ważną rolę w 6G, zmniejszając siłę wymaganą dla sygnałów.

Udostępnij to