Fantasy RPG Forspoken Square Enix i Luminous Productions zostało opóźnione po raz drugi, a jego wydanie zostało przesunięte na początek 2023 roku.

Ogłoszenie zostało ogłoszone w tweecie z oficjalnego konta Forspoken, który brzmi: „Po trwających dyskusjach z kluczowymi partnerami podjęliśmy strategiczną decyzję o przesunięciu daty premiery Forspoken na 24 stycznia 2023 r.”

Oświadczenie nie wskazuje, że gra jest w szczególnie złym stanie. W rzeczywistości mówi się, że „wszystkie elementy gry są już ukończone, a rozwój znajduje się w końcowej fazie dopracowywania”, co brzmi obiecująco.

Oświadczenie kończy się obietnicą, że fani mogą spodziewać się nowej aktualizacji gry „jeszcze tego lata”.

Aktualizacja #Forspoken. pic.twitter.com/sRLvXX2kjS 6 lipca 2022 r

Zobacz więcej

Przed tym ogłoszeniem o opóźnieniu premiera Forspoken na PS5 i PC była zaplanowana na 11 października 2022 r. Przesunięcie daty premiery na cały nowy rok może wydawać się dużo, ale to tylko kwestia kilku miesięcy, co nie znaczenie naprawdę ma znaczenie. Nie ma zbyt wiele dodatkowego czasu na czekanie, jeśli oznacza to zrobienie tego dobrze.

To powiedziawszy, jeśli nie możesz się doczekać, aby zdobyć Forspoken, doskonale wiesz, że jest to drugie opóźnienie gry: pierwotnie miała zostać wydana w maju 2022 r., Ale Luminous Productions ogłosiło opóźnienie w marcu, stwierdzając. że zespół programistów potrzebował trochę więcej czasu na dopracowanie.

Gdy Forspoken zostanie wydany 24 stycznia 2023 r., będzie można w niego grać na PC i PS5.

Wzloty i upadki daty premiery dla posiadaczy PS5

Strategiczne opóźnienie Forspoken jest z pewnością innym powodem niż jego pierwsze opóźnienie, ale jest trochę niejasne. Co ciekawe, gospodarz podcastu Xbox Era (otwiera się w nowej karcie) Shpeshal Nick powiedział wcześniej, że Square Enix mogło rozważyć przesunięcie Forspoken do 2023 roku, gdyby istniała jakakolwiek szansa na wydanie Final Fantasy 16 do końca 2022 roku.

Jednak Final Fantasy 16 ma obecnie okno wydania „Lato 2023”, czyli nieco po Forspoken, nawet z tym opóźnieniem. Ponadto Final Fantasy 16 nie jest jeszcze całkiem gotowe, a Naoki Yoshida potwierdził w wywiadzie (otwiera się w nowej karcie) w zeszłym miesiącu, że chociaż „gra jest w pełni grywalna od początku do końca”, istnieje „wiele podkładów głosowych .” w wielu językach, które nie zostały jeszcze zarejestrowane” i że „rok to krótki czas w rozwoju gry, więc wszyscy staramy się popchnąć ją do przodu”.

Przejście Forspoken na styczeń sprawia, że ​​rok 2023 wygląda na całkiem soczysty rok dla Square Enix, z Final Fantasy 16 oczekiwanym w połowie roku i Final Fantasy 7 Part 2 potencjalnie wydanym jako ostatni z oknem „następnej zimy”. Przynajmniej to opóźnienie da Square Enix i Luminous Productions trochę więcej czasu na przewidywanie Forspoken.

Podczas gdy opóźnienie Forspoken jest dziś ciosem dla posiadaczy PS5, druga połowa 2022 roku raczej nie będzie pusta dla konsoli. W rzeczywistości te złe wieści prawdopodobnie zostały przeważone przez długo oczekiwane potwierdzenie, że długo oczekiwany ekskluzywny God of War: Ragnarök na PS5 zostanie wydany 9 listopada 2022 r.

Udostępnij to