Projekt Resident Evil 4 HD stworzony przez fanów jest(* 4 *)

Wykonany przez fanów remaster HD Resident Evil 4 zostanie ostatecznie wydany w przyszłym tygodniu 2 lutego na Steam po ośmiu latach rozwoju.

Zatytułowany po prostu Resident Evil 4 HD Project 1.0, zwiastun obiecuje zremasterowane tekstury (zarówno w grze, jak i interfejsy użytkownika), ulepszone oświetlenie i tysiące poprawek modeli 3D.

Będzie ona również zawierać główną kampanię, Przydział: Ada, Oddzielne drogi i minigry Mercenaries, aby zachować zgodność ze wszystkimi innymi wydaniami Resident Evil 4.

Aby pobrać i uzyskać dostęp do moda, musisz kupić Resident Evil 4 na Steam, ale będzie on dystrybuowany bezpłatnie.

Chyba lepiej zrobimy to sami.

Ale czy Resident Evil 4 nie ma już remasteru HD na PC? Oficjalnie zrobiony przez Capcom? Tak, tak, ale wielu powiedziałoby, że nie sprostało temu zadaniu.

Chociaż wciąż jest to klasyczna gra, którą wszyscy znają i kochają, została skrytykowana, gdy została wydana w 2014 roku, za to, że nie jest „prawdziwym” remasterem, z tylko ostrzejszymi teksturami i brakiem podstawowych opcji dostosowywania.

Jeden z liderów projektu, Albert Marin, w zeszłym roku rozmawiał z The Verge o remasterze, wyjaśniając, że osobiście udał się w niektóre miejsca, które sam Capcom odwiedził podczas tworzenia Resident Evil 4, aby robić zdjęcia i wiernie poprawiać tekstury.

Dla każdego, kto martwił się, że prawnicy Capcom wkroczą, aby zatrzymać projekt, prawdopodobnie stałoby się to dawno temu, gdyby Capcom zdecydowanie się temu sprzeciwił.

Marin powiedział nawet, że rozmawiał z kimś w Capcom, który wyraził zainteresowanie jego remasterem i wysłał dokument planistyczny. Poza tym Capcom bardzo mało się w to zaangażował.

Resident Evil 4 pozostaje najpopularniejszym tytułem w całej serii, który został ponownie wydany na różnych platformach od 2005 roku. Ostatnio został przerobiony w VR na gogle Oculus.

Po sukcesie remake'ów Resident Evil 2 i 3 pojawiło się wiele plotek, że Resident Evil 4 pójdą dalej, chociaż Capcom nie otrzymał jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

W międzyczasie fani czekają na nowy remake Resident Evil – Code: Veronica, który jest również napędzany przez fanów i wydaje się być pod silnym wpływem współczesnych przeróbek Capcom.

Udostępnij to