Jeśli jesteś kimś, kto lubi pomysł iPada, ale uważa, że ​​nawet iPad Pro 12.9 (2022) jest wciąż za mały, Apple może mieć rozwiązanie w toku, ponieważ nowy wyciek sugeruje, że firma pracuje nad gigantycznego 16-calowego iPada.

Tak twierdzi serwis The Information (otwiera się w nowej karcie) (za pośrednictwem Phone Arena (otwiera się w nowej karcie)), który rozmawiał z „osobą zaznajomioną z projektem” i podobno wychodzi nowy, większy model. ostatnie miesiące 2023 r.

Plan ma rzekomo sprawić, by iPad wyglądał jeszcze bardziej jak laptop, z 16-calowym ekranem, który odpowiada wielkości największego laptopa Apple: 2021-calowego MacBooka Pro (16).

Ta dodatkowa przestrzeń ekranu miałaby oczywiste zalety: więcej miejsca na podzielone okna i, między innymi, większe płótno do rysowania za pomocą Apple Pencil.

To powiedziawszy, jeśli Apple naprawdę chce stworzyć iPada, który bardziej przypomina laptopa, nadal pozostaje wiele do zrobienia po stronie oprogramowania, ponieważ stwierdziliśmy w naszej recenzji iPada Pro 2022, że nowa funkcja wielozadaniowości Stage Manager była trochę niedostępna. . , a iPadOS jako całość ma pewne problemy z przepływem pracy, które uniemożliwiają mu ułatwienie poważnej produktywności.

W każdym razie ten większy rozmiar ekranu będzie oczywiście miał swoją cenę, dosłownie. Chociaż raport nie wspomina o cenie, iPad Pro 12.9 (2022) zaczyna się od 1099 USD / 1249 GBP / 1899 USD, więc 16-calowy model Pro byłby prawdopodobnie znacznie droższy.

To powiedziawszy, raport tak naprawdę nie mówi, czy ta potwór będzie częścią linii Pro, ale nie możemy sobie wyobrazić, że jest to model z niższej półki, więc prawdopodobnie będzie to iPad Pro lub nowy super. wysokiej klasy tablica suchościeralna Może iPad Pro Max lub iPad Ultra?

Jak zawsze, wzięlibyśmy ten wyciek z przymrużeniem oka, ale Apple najwyraźniej od jakiegoś czasu próbuje wypełnić lukę swoimi laptopami, więc prawdopodobnie większy iPad jest w przygotowaniu, aby osiągnąć ten cel.

iPad Pro 12.9 (2022) (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Analiza: To nie pierwszy raz, kiedy wyciekł większy iPad

Chociaż po raz pierwszy słyszymy o 16-calowym iPadzie, już wcześniej pojawiły się przecieki sugerujące, że możemy zobaczyć iPada większego niż 12,9 cala.

Mark Gurman, który ma bardzo dobre doświadczenie w raportowaniu na temat Apple, twierdził w 2021 r., że trwają prace nad większymi iPadami, a później twierdził, że możemy zobaczyć model 15-calowy. Niedawno dowiedzieliśmy się z innego źródła, że ​​trwają prace nad 14,1-calowym modelem.

Ponieważ wiele źródeł wskazuje na większe iPady, wydaje się wysoce prawdopodobne, że przynajmniej jeden się pojawi. Ale który z tych rozmiarów to będzie lub czy zobaczymy kilka nowych rozmiarów, które twierdzą, że należą do najlepszych iPadów, nie jest jasne.

Udostępnij to