Najnowszy dodatek do The Sims 4, „Lata licealne”, zostanie wydany 28 lipca, ale otrzyma również bezpłatną aktualizację z różnymi funkcjami, w szczególności z nowym zestawem opcji orientacji seksualnej.

W całej swojej historii The Sims było rajem dla wielu osób LGBTQIA+, a na początku tego roku stało się twarzą swojego rozszerzenia „Historie ślubne”, w którym pojawiła się para queer, która została mocno wyróżniona w marketingu. Chociaż pojawiły się kontrowersje dotyczące szybko cofniętej decyzji o niesprzedawanie ekspansji w Rosji ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy antygejowskie, po ekspansji w maju nastąpiła aktualizacja, która dodała zaimki.

Każdy z tych kamieni milowych potwierdza tych, którzy spędzili niezliczone godziny na odkrywaniu siebie przez zwierciadło swoich Simów, coś, co wydaje się osiągać SimGuruJessica, projektantka z lat licealnych. Na blogu projektowym The Sims 4 (otwiera się w nowej karcie) szczegółowo omówili nową funkcję orientacji seksualnej oraz sposób, w jaki zespół programistów podjął decyzje. więc… Wiele osób z zespołu, w tym ja, należy do społeczności LGBTQIA+. To powiedziawszy, każdy z nas w zespole reprezentuje tylko niewielką część przeżytego doświadczenia. W związku z tym intensywnie współpracowaliśmy z GLAAD i projektem It Gets Better, aby mieć pewność, że zebraliśmy jak najszerszy zakres poglądów na temat tego, jak podejść do tej funkcji w sposób, który szanuje i podnosi na duchu społeczność”.

(Zdjęcie: EA)

Funkcja orientacji seksualnej pozwoli Ci dostosować miłość i atrakcyjność seksualną Twojego Sima na kilku osiach. Pierwszym z nich jest to, do kogo pociąga Twojego Sima, co spowoduje, że automatycznie odrzuci wszelkie romantyczne interakcje z kimś, kogo nie pociąga, a ponieważ system nie wymaga weryfikacji, możesz łatwo przedstawić go jako romantycznego. W tym czasie możesz sprawdzić, czy orientacja seksualna Twojego Sima może się zmieniać i zmieniać w trakcie gry, co zablokuje ich preferencje lub pozwoli im zmienić się w czasie, jak to się czasami dzieje w życiu.

Ostatnią częścią funkcji orientacji seksualnej jest osobne ustawienie płci, czyli WooHoo, jak pieszczotliwie nazywają to Simowie. Możesz wybrać, w których płciach zakocha się Twój Sim. Podobnie jak w przypadku opcji przyciągania, możesz z łatwością reprezentować aseksualność swojego Sima, pozostawiając obie niezaznaczone. Tożsamości Hoop i Ace na ogół nie są wymieniane ani ignorowane, więc wyraźna opcja powiedzenia graczom, że chcą Simów z tymi tożsamościami, jest bardzo dobrym pomysłem.

Chociaż SimGuruJessica przyznaje, że atrakcyjność i płeć w The Sims 4 wciąż ograniczają się do binarnej, bardziej szczegółowo omawiają artykuł w często zadawanych pytaniach: „TS4 ma w tym momencie 8 lat i opiera się na systemach, które zostały pierwotnie zaprojektowane z binarnym podziałem płci . W następnych latach poczyniliśmy znaczące postępy, w tym dostosowując płeć, zaimki, a teraz orientację seksualną. To wciąż trwająca podróż, z wieloma kolejnymi krokami do wykonania. Odpowiednie systemy mechaniczne, aby w pełni obsługiwać niebinarne Simy, to kolejny krok w tej podróży. «

Co ważniejsze, SimGuruJessica opublikował niesamowitą odpowiedź na swoje FAQ, w odpowiedzi na pytanie, które absolutnie wiem, że ktoś (niestety) zadałby to pytanie: czy mogę wyłączyć tę funkcję?

(*4*)»Nie. Chociaż staramy się dać graczom możliwość przełączania niektórych funkcji gry, tożsamości LGBTQIA+ są rzeczywistością, a nie włącznikiem/wyłącznikiem”.

Udostępnij to