Chociaż Wear OS 3 został ogłoszony w 2021 roku, do tej pory widzieliśmy bardzo niewiele smartwatchy z tym systemem operacyjnym do noszenia i żadnego od Fossil, mimo że jest jednym z największych graczy Wear.BONE. Ale to się wkrótce zmieni, ponieważ firma właśnie ogłosiła Fossil Gen 6 Wellness Edition, która obsługuje Wear OS 3 po wyjęciu z pudełka.

Dzięki temu Fossil stanie się pierwszym urządzeniem Wear OS 3 i dołączy do serii Google Pixel Watch, Montblanc Summit 3, Samsung Galaxy Watch 5 i Samsung Galaxy Watch 4, aby obsługiwać najnowszą wersję systemu operacyjnego.

Dlaczego więc porównujemy go do Fitbit Sense 2 zamiast któregokolwiek z tych urządzeń do noszenia? Ze względu na część jego imienia „wellness”.

Podobnie jak niedawno wydany Fitbit Sense 2, Fossil Gen 6 Wellness Edition kładzie nacisk na zdrowie i kondycję; z towarzyszącą aplikacją wellness, która pomaga śledzić i monitorować SpO2, VO2 Max, strefy tętna, poziom sprawności układu sercowo-naczyniowego, sen i inne. Ciągłe monitorowanie tętna i automatyczne wykrywanie ćwiczeń są również częścią równania.

(* 2 *)Fossil Gen 6 Wellness Edition z różowym paskiem

(Źródło zdjęcia: Fossil)

Fossil Gen 6 Wellness Edition będzie również wyceniony w USA tak samo jak Fitbit Sense 2, na 299 USD (około 265 USD / 475 USD).

Poza systemem operacyjnym i funkcjami fitness, nie brzmi to zbyt ekscytująco, ponieważ jest zasadniczo zmodyfikowaną wersją istniejącego Fossil Gen 6, z nieco przestarzałym chipsetem Snapdragon Wear 4100 Plus.

Inne specyfikacje obejmują 1,28-calowy ekran OLED, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci i 44-milimetrową obudowę w różnych odcieniach czerni, srebra lub różowego złota. Co ciekawe, pomimo niektórych zdjęć marketingowych przedstawiających Asystenta Google na zegarku, najwyraźniej nie będzie on dostępny w momencie premiery, a rzecznik Fossil powiedział The Verge (otwiera się w nowej karcie), że nie wiedzą, kiedy zostanie dodany. . Chociaż w międzyczasie dostępna jest Amazon Alexa.

Jeśli podoba Ci się dźwięk Fossil Gen 6 Wellness Edition, będziesz mógł go odebrać od 17 października w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, bez informacji o dostępności gdzie indziej. Jeśli jednak interesuje Cię przede wszystkim Wear OS 3, wkrótce powinieneś mieć wiele innych opcji Fossil.

(*3*)Analiza: nadchodzi Wear OS 3

Podczas gdy Fossil Gen 6 Wellness Edition będzie pierwszym zegarkiem Fossil z systemem Wear OS 3 po wyjęciu z pudełka, wkrótce pojawi się aktualizacja oprogramowania Wear OS 3 dla innych inteligentnych zegarków firmy.

Wiedzieliśmy już, że w końcu osiągnie standard Fossil Gen 6, a teraz firma potwierdziła, według serwisu Android Central (otwiera się w nowej karcie), że ta aktualizacja pojawi się 17 października; czyli tego samego dnia co premiera edycji Wellness.

Pojawia się również w innych zegarkach Gen 6, a mianowicie Skagen Falster Gen 6 i Michael Kors Gen 6. Jednak pojawia się tylko w modelach z chipsetem Snapdragon Wear 4100 Plus; starsze zegarki nie otrzymają Wear OS 3.

Jak zauważono jednak, nawet ten chipset nie jest już całkiem nowy, więc jeśli nie desperacko szukasz nowego smartwatcha, lepiej trzymaj się Fossil Gen 7, który prawdopodobnie będzie obsługiwał nowy Snapdragon W5 Plus, przed aktualizacją sprzętu laptopa.

Sprawdź nasze zestawienie najlepszych smartwatchów, aby zobaczyć, z czym radzi sobie Fossil Gen 6 Wellness Edition.

Udostępnij to