Główna kryptowaluta Bitcoin oddała większość swoich zysków 6 grudnia, po tym jak straciła prawie 2%, aby handlować na poziomie 16 980 EUR. Większość trendów sprzedaży na rynku kryptowalut można powiązać z silniejszym dolarem amerykańskim. Spekulacje na temat stóp procentowych wzrosły w poniedziałek po tym, jak amerykański indeks usług wskazał, że gospodarka trzyma się stabilnie.

Po wiadomościach o nieoczekiwanym wzroście wskaźnika usług Instytutu Zarządzania Podażą w listopadzie, Bloomberg Dollar Spot Index wzrósł o 0,8%, kończąc czterodniową passę spadków.

Ethereum, druga najcenniejsza kryptowaluta, straciła grunt i spadła poniżej psychologicznego poziomu handlu 1,300 EUR.

Główne kryptowaluty były notowane na zielono od początku 6 grudnia, pomimo spadku kapitalizacji światowego rynku kryptograficznego o 0,86% do 856 mld USD dzień wcześniej. W ciągu ostatnich 360 godzin całkowity wolumen rynku kryptowalut wzrósł o 24% do 26,48 mld USD.

Całkowity wolumen DeFi wynosi obecnie 2840 miliarda dolarów, co stanowi 7% całkowitego 24-godzinnego wolumenu rynku kryptowalut. Całkowity wolumen wszystkich monet typu stablecoin wynosi obecnie 36.630 miliarda dolarów, co stanowi 91,10% całkowitego 24-godzinnego wolumenu rynku kryptograficznego.

Rzućmy okiem na najlepszych 24-godzinnych zysków i strat altcoinów.

Najwięksi zwycięzcy i przegrani Altcoin

Axie Infinity (AXS), Synthetix (SNX) i Stacks (STX) to trzy ze 100 największych monet, których wartość wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin. Cena AXS wzrosła o prawie 22% do 8,75 USD; cena SNX wzrosła o ponad 7% do 1.96 €; Cena LTC wzrosła o prawie 3,5%.

Udostępnij to