Asus przedstawia kartę graficzną Nvidia RTX 3060 Ti More

Nvidia ma zamiar wycofać starszą, wolniejszą wersję swojej karty graficznej RTX 3060 Ti i będzie sprzedawać tylko nowszą 3060 Ti z szybszą pamięcią wideo, jeśli plotka jest poprawna, z potencjalnymi konsekwencjami dla GPU średniotonowego Team Green. strategii i RTX 4060 (więcej o tym później).

Najpierw przyjrzyjmy się samej plotce, która pochodzi z regularnego źródła spekulacji w Chinach, MyDrivers(Otwiera się w nowej karcie) (jak donosi VideoCardz(Otwiera się w nowej karcie)). Źródło twierdzi, że zewnętrzni producenci kart graficznych wycofują teraz, ale bezpiecznie, oryginalną, wolniejszą wersję 3060 Ti.

Jeśli pamiętasz, szybszy wariant, który ma pomieścić, różni się tylko pod względem VRAM: nowy 3060 Ti ma pamięć GDDR6X 19 Gb / s, w porównaniu do 6 Gb / s GDDR14 poprzedniej mapy. Powoduje to znaczny wzrost przepustowości pamięci z 448 GB/s do 608 GB/s (nawiasem mówiąc, obciążenie 8 GB VRAM pozostaje takie samo, jak we wszystkich innych specyfikacjach tych odpowiednich kart graficznych).

Dobrą wiadomością jest to, że kupujący otrzymają ten wydajniejszy RTX 3060 Ti bez zmiany ceny. Przynajmniej tak twierdzi MyDrivers w przypadku rynku chińskiego i miejmy nadzieję, że powinien rozszerzyć się na rynek światowy. Nie rozumiemy, dlaczego miałoby tak nie być, ale biorąc to pod uwagę, nigdy tak naprawdę nie wiadomo, co może się wydarzyć na froncie cenowym.

MyDrivers wspomina również o nowym wariancie Nvidii RTX 3060 8 GB, który usuwa VRAM z istniejącego 3060 GB RTX 12 (i zmniejsza magistralę pamięci ze 192-bitowej do 128-bitowej), a zatem jest nieco inny pod względem degradacji. Nie jest jednak jasne, czy starszy model zostanie podobnie wycofany w tym przypadku, chociaż mamy nadzieję, że nie (i są szanse, że źródła też o tym słyszały, jeśli tak; wstępnie założymy oc).

Analiza: zakończyć zamieszanie, ale jednocześnie wysłać niepokojący sygnał?

Oczywiście nadal musimy traktować to jako plotkę, bo o to właśnie chodzi. Ale to teoria, która ma sens i mamy nadzieję, że to kierunek, w którym Nvidia zamierza obrać RTX 3060 Ti.

W końcu dla konsumentów zawsze jest to mylące, gdy pojawia się sytuacja, że ​​istnieją modele kart graficznych o tej samej nazwie, które mają nieco inne specyfikacje, nawet jeśli nie różnią się od siebie. Zawężenie go do tylko jednego wariantu 3060 Ti pomoże wyjaśnić wszelkie nieporozumienia i zapewni, że mniej zaawansowani technologicznie nabywcy nie wybiorą nieco gorszego modelu 3060 Ti, nawet nie zdając sobie sprawy, że to jeden.

Utrzymanie ceny na tym samym poziomie, co rzekomo wychodzący model, jest również pozytywne, chociaż, jak wspomniano, musimy mieć nadzieję, że dotyczy to również poza Chinami.

Jednak to nie wszystkie dobre wieści, jeśli chodzi o sygnały wysyłane przez Nvidię, a mianowicie, że firma chce przez jakiś czas utrzymać RTX 3060 Ti jako swojego konia roboczego ze średniej półki. Innymi słowy, prawdopodobnie nie ma na horyzoncie RTX 4060, nawet zdalnie, ponieważ wydaje się, że plan polega na dalszym przesuwaniu standardowego RTX 3000 na front przyjazny dla portfela.

I to niestety pokrywa się z nowszymi plotkami, które słyszeliśmy gdzie indziej o tańszych procesorach graficznych Lovelace, z przekonaniem, że RTX 4060 jest wciąż daleko i może pojawić się dopiero w czerwcu 2023 r. wiedzieć. Do tej pory słyszałem również o 4060 w młynie plotek.

To powiedziawszy, w najbliższej przyszłości możemy zobaczyć coś dla procesorów graficznych Lovelace z niższej półki, ale dla laptopów, z niedawną obserwacją mobilnej wersji RTX 4050 (oczywiście dodaj dużo przypraw). Ale krótko mówiąc, wydaje się, że wszystko idzie tak daleko, nie wstrzymuj oddechu dla bardziej przystępnych cenowo procesorów graficznych RTX 4000 do komputerów stacjonarnych: wydaje się, że Nvidia opiera się na linii RTX 3000, aby poradzić sobie z presją na tym końcu rynku. przez pewien czas.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to