Among Us VR, pierwszoosobowa odsłona przebojowej gry z 2018 roku, przeznaczonej wyłącznie na gogle VR, będzie zawierała czat zbliżeniowy, w którym gracze będą mogli dyskutować o tym, kto ich zdaniem oszust jest poza spotkaniami. Informacje zostały właśnie ujawnione w najnowszym zwiastunie gry.

Jeśli grałeś w oryginalną grę na komputerze, smartfonie lub konsoli, wiesz, że chociaż opcja czatu w grze jest w porządku, gra ze znajomymi za pomocą czatu głosowego jest znacznie lepszym doświadczeniem.

Konieczność twierdzenia o swojej niewinności podczas rozmowy Discord dodaje warstwę zanurzenia w Among Us, a możliwość robienia żartów i zwyczajnego czatowania jest o wiele przyjemniejsza niż czat tekstowy. Ale ta konfiguracja Discord nie jest bezbłędna, zbyt łatwo jest ujawnić ważne informacje, takie jak przypadkowe ujawnienie zabójcy jako ducha.

Mody takie jak CrewLink próbowały poprawić sytuację, wprowadzając czat zbliżeniowy i automatycznie wyłączając duchy dla żywych graczy, ale jest to dostępne tylko na PC i nie wszystkie z nich mają łatwe do zainstalowania zewnętrzne wtyczki.

Firma Schell Games zdecydowała się wyeliminować pośrednika dzięki Among Us VR i zintegrować z grą czat głosowy.

W naszym wywiadzie z Mikem Traficante, kierownikiem projektu Among Us VR, wyjaśnił, że czat głosowy ma w VR wiele sensu.

Ręka, która chce wcisnąć przycisk w VR pośród nas

Nie musisz już zwoływać spotkania awaryjnego, aby porozmawiać z kolegami z drużyny (Źródło zdjęcia: Schell Games / Innersloth / Robot Teddy)

„Among Us gra bardzo dobrze i nie chcieliśmy zbytnio zmieniać rozgrywki, ale jedną dużą różnicą w VR jest to, że widok 360 stopni został ograniczony do może 45 stopni. Nie pamiętam dokładnie ile, ale to zupełnie inna ilość informacji, z którymi musisz pracować.

Czat głosowy, a w szczególności czat zbliżeniowy między spotkaniami, przekazuje niektóre z tych informacji graczom, pozwalając im słyszeć otaczający ich świat podczas eksploracji The Skeld. Ale daje im także nowe strategie wykorzenienia oszustów.

„Dzięki czatowi głosowemu możesz koordynować kontakty z ludźmi między spotkaniami, co bardzo różni się od tego, do czego przyzwyczajeni są gracze, prawda? Możesz więc powiedzieć coś w stylu: „Hej, zaraz pójdę do ambulatorium i zeskanuję, chodź. i obserwuj mnie”, a następnie ludzie mogą zobaczyć, jak skaner cię sprawdza.

Ale oszuści również skorzystają na czacie głosowym. Mogą czekać i słyszeć przechodzących niczego niepodejrzewających kolegów z drużyny, zanim spadną do otworu wentylacyjnego.

Oszuści chowają się w wywietrzniku w VR pośród nas

Uważaj, co mówisz w szybie oszusta (Źródło zdjęcia: Schell Games/Innersloth/Robot Teddy)

Jednak ta funkcja może również pomóc w łapaniu oszustów. Mike ostrzegł nas, że chociaż Oszusty stają się niewidzialne, chowając się w kanale powietrznym, nie zostaną uciszone. Niezależnie od tego, czy śmiejesz się z dowcipu kolegi z drużyny, czekając na idealny moment do ataku, czy też cieszysz się, że ćwiczysz na głos swoje złowrogie plany, zostaniesz zaskoczony.

Among Us VR zostanie wydane podczas „Holiday 2022” (od listopada 2022 do stycznia 2023) i będzie dostępne zarówno na platformie Meta Quest (otwiera się w nowej zakładce), jak i na platformie Steam (a także PSVR 2 po wydaniu). kask) . Gracze będą mogli grać i rozmawiać we wszystkich wersjach gry VR, niezależnie od tego, jaki zestaw słuchawkowy mają na sobie.

Udostępnij to