Casio wypuścił swój najbardziej retro zegarek: G-Shock, który zapożycza elementy konstrukcyjne z Kostki Rubika. GAE-2100RC-1AER to oficjalna współpraca z Rubik's, producentem klasycznej zabawki-puzzli, i ma wymienną ramkę, która przypomina boki sześcianu.

Gama Casio G-Shock często czerpie inspirację z niezwykłych miejsc, od wulkanicznych błyskawic po komponenty samochodowe, a w ostatnich miesiącach jej projektanci najwyraźniej dobrze się bawili, przekopując się w książkach historycznych w poszukiwaniu pomysłów. W listopadzie 2020 r. wypuściła na rynek trio czarno-neonowych zdobionych retro-futurystycznych zegarków, przypominających klasyki Tron i Blade Runner z lat 1980., a teraz nawiązujących do lat 1970. XX wieku.

Zegarek trafi do sprzedaży 9 lutego w sklepie Casio na Carnaby Street w Londynie oraz u wybranych sprzedawców zewnętrznych za 139 EUR (około 190 GBP / 260 USD).

nie komplikuj

Casio zapuścił się w świat smartwatchów w ostatnich latach, z zegarkami takimi jak G-Shock Pro z systemem Google Wear OS i imponującą gamą wstępnie zainstalowanych narzędzi do śledzenia sportu.

Jednak nowy GAE-2100RC-1AER to klasyczny zegarek cyfrowy, który upraszcza wszystko. Ma alarm, minutnik, stoper, automatyczny kalendarz, podwójny czas i czas światowy i to wszystko.

Zegarek Casio G-Shock Rubik

(Źródło zdjęcia: Casio/Rubik's)

Jest to jednak bardzo trudne. Pomimo zabawnego wyglądu, jest to solidnie zbudowany zegarek z osłoną Casio Carbon Core Guard, która chroni jego wewnętrzne elementy przed wstrząsami i wibracjami, i jest wykończony soczewką ze szkła mineralnego. Będzie również działać przez okres do trzech lat, zanim bateria będzie wymagała wymiany.

Opinia: Mądrzejszy nie zawsze znaczy lepszy

Każdego roku główne marki smartwatchów wypuszczają nowe i zaktualizowane wersje swoich najlepiej sprzedających się modeli, czasami z minimalnymi zmianami. Nawet zegarek ze średniej półki może kosztować tyle samo, co porządny Chromebook, ale za kilka miesięcy będzie przestarzały.

Na szczęście większość zegarmistrzów stoi przy swoich urządzeniach przez wiele lat po premierze, a jakość wykonania poprawia się z każdą iteracją, ale jeśli szukasz czegoś, co naprawdę przetrwa, „głupi” zegarek cyfrowy nadal jest kuszącą opcją. .

Inspirowany kostką Rubika G-Shock nie poda Ci informacji o najbliższym sklepie spożywczym ani nie pozwoli robić zakupów zbliżeniowych, gdy już tam będziesz, ale jeśli regularnie nosisz telefon przy sobie, mogą to być udogodnienia, których nie będziesz mieć. może obejść się bez.

Zwykły zegarek cyfrowy kosztuje ułamek większości smartwatchy, nigdy nie będzie Cię powstrzymywał podczas aktualizacji oprogramowania układowego, zawsze może mierzyć deski i ściany na siłowni, a rano obudzi Cię delikatnym sygnałem dźwiękowym. Nie musisz też podłączać go, aby ładować go co noc, ani upewnić się, że jest zsynchronizowany z telefonem. Wskazuje nawet godzinę.

Może to być coś do rozważenia, jeśli myślisz o zakupie nowego smartwatcha, aby utrzymać się na dobrej drodze w 2022 roku.

Dzisiejsze najlepsze oferty zegarków sportowych

1643289312 670 Nowy zegarek Casio Rubiks Cube G Shock to

Udostępnij to