Projektory Ultra Short Throw (UST) są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać duży obraz bez zajmowania dużej przestrzeni i wolisz nie kupować ogromnego telewizora OLED lub LCD. Philips już wcześniej wchodził na arenę UST ze swoim modelem Screeneo U3, ale nowy Screeneo U4 firmy wydaje się zapewniać znacznie lepszą równowagę między budżetem a ogólnymi obawami.

Dostępny wyłącznie w przedsprzedaży na Indiegogo w przystępnej cenie początkowej 599 EUR/620 EUR, Screeneo U4, który pojawi się w sierpniu, jest konkurencyjny cenowo w stosunku do niektórych z najlepszych projektorów przenośnych, które ostatnio testowaliśmy, takich jak Samsung Freestyle . i Halo Xgimi. Podobnie jak te, jest to model DLP o bardzo przyjaznym dla salonu designie, z ciemną matową obudową z aluminium i ABS z zakrzywionymi krawędziami. To odróżnia go od innych projektorów UST, z których większość jest przewymiarowana i przypomina urządzenia.

Biorąc pod uwagę niską cenę, nie spodziewałbym się, że Screeneo U4 będzie wyświetlał obrazy 4K, chociaż ten model o rozdzielczości 1080p akceptuje wejście wideo 4K/60Hz i może obsługiwać źródła HDR10. Współczynnik rzutu 0,25:1 oznacza, że ​​można go umieścić 7,7 cala od ściany lub ekranu projekcyjnego w przypadku obrazu o przekątnej 60 cali i 12 cali w przypadku obrazu o przekątnej 80 cali. Mierząc zaledwie 4,8 x 3,2 x 8,8 cala i ważący 3 funty, Screeneo U4 został zaprojektowany jako przenośny, a jego funkcje autofokusa i automatycznej korekcji trapezowej natychmiast komponują idealnie ostry, prawidłowo ustawiony obraz po odłożeniu go.

W specyfikacji technicznej Screeneo U4 podano jasność silnika LED na poziomie 400 lumenów. Podążając śladami firmy Epson w zakresie dostarczania szczegółowych specyfikacji, liczby firmy Philips dotyczą zarówno jasności koloru, jak i bieli, co powinno stanowić prawdziwy efekt wizualny. Inne specyfikacje wskazują, że pokrycie przestrzeni kolorów Rec.709 (HDTV) wynosi 108%, a żywotność źródła światła wynosi 30 000 godzin. Opóźnienie wejścia to imponujące 30 ms dla modelu, który nie jest zaprojektowany specjalnie jako projektor do gier.

Philips Screeneo U4 przechylony, pokazujący porty

Kompaktowy projektor Philips Screeneo U4 zapewnia dwa wejścia wideo HDMI i wyjścia audio Bluetooth (Źródło zdjęcia: Philips)

Para wejść HDMI w Screeneo U4 umożliwia podłączenie konsoli do gier i Roku, Fire TV lub innego urządzenia do przesyłania strumieniowego, a port USB typu A może zasilać najnowsze opcje. Samochodowy system audio 2.1 o mocy 2 x 15 W może służyć jako system audio lub możesz użyć dwóch wyjść Bluetooth Screeneo U4 do natychmiastowej aktualizacji dźwięku poprzez podłączenie do zewnętrznego głośnika Bluetooth lub soundbara lub słuchawek bezprzewodowych (pary, jeśli chcieć).

Recenzja: Jeśli chodzi o projektory, mniejsze może być lepsze

Najlepsze projektory 4K w kategorii ultrakrótkiego rzutu (UST) oferują łatwy sposób na uzyskanie ogromnego 100-calowego lub większego obrazu w Twojej przestrzeni życiowej. I robią to bez niedogodności związanych z koniecznością zainstalowania pudełka, które emituje obraz z daleka i wymaga starannej kontroli oświetlenia w pomieszczeniu, aby uzyskać dobrą jakość obrazu.

Chociaż zalety projektorów UST, które wymagają instalacji zaledwie kilka centymetrów od ściany, aby działały z magią dużego ekranu, są niezaprzeczalne, są to generalnie nieatrakcyjne urządzenia, które bardziej przypominają grzejnik lub inne duże urządzenie.

Niektóre firmy, takie jak Xgimi z modelem 4K Aura, wnoszą swoją wiedzę projektową do zestawu projektorów UST, ale Aura kosztuje 2800 euro, co jest kwotą poza zasięgiem wielu budżetów domowych. Jest to również to, czego można się spodziewać za niektóre 85-calowe telewizory, a te oferują prawie równoważne wrażenia panoramiczne, ale ze znacznie wyższą jasnością, aby skorzystać z oglądania HDR.

Kosztując zaledwie 599 USD/620 USD za 80-calowy ekran, kompaktowy Philips Screeneo U4 wygląda jak idealny bilet na zwykłe gry, sport lub rodzinny wieczór filmowy. W szczególności sam projektor jest dyskretny i dobrze wygląda.

Udostępnij to