Nowy projektor laserowy Epson Pro Cinema 4K PRO-UHD LS12000 ma specyfikacje, które mogą sprawić, że będzie doskonałym wyświetlaczem dla konsoli PS5 lub Xbox Series X/S. Dzieje się tak, ponieważ jest wyposażony w dwa porty HDMI 2.1, które mogą obsługiwać gry w rozdzielczości 4K do 120 klatek na sekundę.

Jak donosi Engadget (otwiera się w nowej karcie), nowy projektor firmy Epson jest wyposażony w technologię przesunięcia pikseli, która pomaga przywrócić szczegóły 4K utracone w wyniku zastosowania przez firmę specjalnie zaprojektowanego trzychipowego systemu LCD.

Wcześniej ten system był kompromisem, ponieważ pozwalał projektorom Epson wyeliminować irytujący efekt „tęczy”, który rozmywa obraz w wielu jednoukładowych projektorach DLP. Teraz jednak technologia przesunięcia pikseli firmy Epson wydaje się całkowicie rozwiązywać wady tej kompensacji.

Technologia Pixel Shift (oficjalnie nazywana przez firmę Epson „Precision Shift Glass Plate Technology”) rozwiązuje ten problem, dosłownie przesuwając piksele na ekranach LCD projektora o rozdzielczości 1920 x 1080. To, w połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania, precyzyjnie przesuwa piksele do rozdzielczości 3840 x 2160 (lub 4K), eliminując koszt szczegółów dzięki wyeliminowaniu irytującego efektu tęczy.

Idealny projektor do grania?

Skąd więc wzięła się ta gra? Dzięki technologii pixel shift firmy Epson, projektor może wyświetlać dokładniejszy i bardziej szczegółowy obraz 4K. To, w połączeniu z częstotliwością odświeżania 120 Hz oferowaną przez wejście HDMI 2.1, i masz projektor, który może zapewnić bardziej optymalne wrażenia w grach na większości popularnych telewizorów 4K.

Dodatkowo źródło światła projektora wytwarza 2.700 lumenów i trwa około 20.000 10 godzin. Takie natężenie światła powinno sprawić, że projektor będzie odpowiedni dla szerszego zakresu środowisk. Ta jasność jest również szczególnie mile widziana, biorąc pod uwagę, że projektor obsługuje również formaty HDR10, HDRXNUMX+ i HLG.

Nowy projektor laserowy Epson Pro Cinema 4K PRO-UHD LS12000 brzmi jak idealne rozwiązanie dla graczy, ale dużym zastrzeżeniem jest to, że projektor nie jest tani. Przywróci ci to 5,000 funtów (około 3,690 funtów / 6,970 dolarów australijskich), co jest wciąż bardziej przystępne niż wiele najlepszych projektorów 4K, które możesz kupić, takich jak The Premiere firmy Samsung.

Udostępnij to