Nowy profil snu Fitbit mówi ci, jakim jesteś zwierzęciem, na podstawie twojego snu

Nowy profil snu Fitbit mówi ci, jakim jesteś zwierzęciem, na podstawie twojego snu

Fitbit wprowadził nową funkcję profilu snu dla użytkowników Fitbit Premium, funkcję, która zbiera długoterminowe dane dotyczące snu, aby dać Ci lepszy wgląd w Twoje nawyki związane z pójściem spać.

Ta funkcja jest kompatybilna z najlepszymi urządzeniami Fitbit, w tym urządzeniami Fitbit Sense, Versa 3, Versa 2, Charge 5, Luxe i Inspire 2, i ma zostać uruchomiona w tygodniu rozpoczynającym się 4 lipca. Ta funkcja ma na celu zapewnienie „nowej analizy podłużnej wzorców snu” po co najmniej 14 dniach użytkowania i służy do „obliczania trendów i porównywania ich z typowymi dla wieku i płci”.

Robi to, zbierając różne wskaźniki snu w ciągu tych dwóch tygodni, w tym zmienność harmonogramu snu, czas do głębokiego snu, zakłócony sen, czas trwania snu, odpoczynek i sen REM. Po uzyskaniu wszystkich tych danych przypisze Ci jedną z 10 kategorii snu, reprezentowanych przez ilustracje bardzo uroczych zwierzątek.

Czy śpisz jak żyrafa przez krótkie okresy i potrzebujesz wysokiej jakości harmonogramu snu, czy też śpisz jak niedźwiedź, który ma tendencję do wczesnego i regularnego zasypiania? Jeśli te palące pytania nie pozwalają Ci zasnąć w nocy, Fitbit będzie w stanie udzielić Ci odpowiedzi od 4 lipca.

Pierwszego dnia każdego miesiąca Twój profil będzie aktualizowany, abyś mógł zobaczyć, czy Twoje ogólne nawyki związane ze snem zmieniły się w czasie.

Analiza: jak przydatne jest śledzenie snu?

Najlepsze trackery snu, w tym urządzenia Fitbit, imponują ilością danych, które mogą przechwycić. Jeśli regularnie masz problemy ze snem, Fitbit zbiera dane podłużne i pomaga analizować trendy w Twoim śnie oraz może zachęcić Cię do wprowadzenia zmian w celu lepszego wypoczynku w łóżku.

Jednak śledzenie snu jest często równie bezużyteczne, co imponujące. Jeśli nie spałeś całą noc, wiesz, że nie spałeś całą noc. Podobnie nie jest dobrze, gdy Fitbit mówi ci, że spałeś mniej niż poprzedniej nocy, ponieważ nie jest to wskaźnik, na podstawie którego możesz działać.

Omówiliśmy już tajniki zegarków fitness i śledzenia snu, ale podsumowanie wszystkich tych złożonych informacji w szerokich pociągnięciach, takich jak te profile zwierząt, i aktualizowanie ich co miesiąc może zaoszczędzić niepotrzebnego stresu związanego ze szczegółami snu.

Claire Davies, ekspertka ds. pisania snu dla TechRadar, powiedziała: „Na papierze profil snu Fitbit wydaje się bardziej złożony niż podstawowy poziom śledzenia snu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni z urządzeń montowanych na nadgarstku. Szerszy zakres wskaźników, z których można korzystać, pomaga zapewnić lepszy kontekst dla ogólnego stanu zdrowia snu.

„Ale porównując swoje dane ze średnimi dla osób w tym samym wieku i tej samej płci, pamiętaj, że to wszystko jest subiektywne. Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne, środowisko w sypialni i partner w łóżku mogą wpływać na Twój sen.

W tym miesiącu możesz być żyrafą, ale nie rób z tego zbyt wiele. W przyszłym miesiącu możesz być niedźwiedziem.