LG przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego zakrzywionego monitora do gier UltraGear, biorąc udział w przysłowiowym starciu tytanów z Samsungiem.

A „tytan” to dobre określenie, bo nowy monitor LG jest ogromny. Patrzysz na 45-calowy ultrapanoramiczny monitor o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 1440p (3440 x 1440 pikseli). Zasadniczo jest to bezpośrednia odpowiedź LG na serię Odyssey, ale brakuje jej w kilku obszarach w porównaniu z ofertą Samsunga. Na przykład Odyssey G9 jest nieco większy i ma 49 cali, proporcje 32:9 i rozdzielczość 5120 x 1440 pikseli. Jednak patrząc na specyfikację (otwiera się w nowej karcie), nowy monitor UltraGear ma kilka rzeczy, które mogą sprawić, że będzie lepszym wyborem.

cechy

Na początek jest to wyświetlacz OLED (Organic Light Emitting Diode), podczas gdy G9 to QLED (Quantum Dot Light Emitting Diode). Główna różnica polega na tym, że wyświetlacze OLED generalnie mają lepszą jakość obrazu, co przekłada się na ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel. Charakteryzują się również „zmniejszonym zużyciem energii [i] krótszym czasem reakcji”, co jest bardzo ważne w grach z najwyższej półki. To może być różnica między wygraną a przegraną w niektórych tytułach. Najnowsza oferta LG idzie o krok dalej i jest jednym z pierwszych monitorów OLED z częstotliwością odświeżania 240 Hz i obiecuje czas reakcji 0,03 ms.

Nowy UltraGear ma również camber 800R, dzięki czemu jest bardziej okrągły niż G9, który ma camber 1000R. Przekłada się to na większe zanurzenie dla graczy, ponieważ monitor obejmie więcej ich widzenia peryferyjnego i zmniejszy zmęczenie oczu, zgodnie z ViewSonic. (otwiera się w nowej karcie)

Inne godne uwagi funkcje obejmują ochronę przeciwodblaskową, obsługę Nvidia G-Sync w celu zwiększenia wydajności oraz obsługę HDR10 w celu zapewnienia żywych kolorów. Jeśli masz nadzieję zdobyć nowy UltraGear na Boże Narodzenie, będziesz bardzo rozczarowany. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się 12 grudnia, ale dostawa ekranu rozpocznie się dopiero 28 grudnia. A ponieważ ekrany OLED są generalnie droższe, cena wynosi 1,700 euro.

LG ma stronę rejestracji (otwiera się w nowej karcie) dla zakrzywionego UltraGear, dzięki czemu możesz otrzymać powiadomienie o rozpoczęciu składania zamówień w przedsprzedaży.

Czy to jest warte?

Pozostaje jedno pytanie: czy taki ultraszeroki monitor jest tego wart? Zakładając, że możesz sobie na to pozwolić, mówimy tak. Posiadanie 45-calowego zakrzywionego monitora może być bardzo przydatne. Jeśli grasz w gry RPG, takie jak Final Fantasy XIV lub World of Warcraft, będziesz mieć dużo więcej miejsca na różne elementy interfejsu użytkownika, więc nie jest to katastrofa. A jeśli masz coś do zrobienia, to w zasadzie masz dwa, może trzy pełnowymiarowe monitory w jednym. Monitory Ultrawide są z pewnością drogie, ale ich dodatkowa użyteczność sprawia, że ​​są opłacalną inwestycją.

Koniecznie sprawdź listę najlepszych monitorów do gier TechRadar pod koniec 2022 roku. Omówiliśmy szeroką gamę ekranów, od ogromnych 49-calowych po tanie opcje 4K.

Udostępnij to