Najnowszy nowy tryb Peloton to mieszanka rytmicznych gier akcji, takich jak Guitar Hero lub Beat Sabre, zmieszana z jednymi z najbardziej intensywnych treningów, jakie otrzymasz podczas jazdy na rowerze spinowym.

Nazywa się Lanebreak i jest zaprojektowany jako alternatywa dla tradycyjnych klas Peloton. Jeśli masz produkt Peloton Bike i zarejestrujesz się w usłudze, zobaczysz, że zacznie on pojawiać się na Twoim rowerze od 17 lutego w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Danii i Australii.

Sama gra traci instruktorów Peloton, do których prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony, a zamiast tego toczysz się wirtualną ścieżką, która wygląda jak prosto z filmu Tron. Celem jest trafienie w określone przedmioty na torze, co wymaga zmiany wysiłku i zwiększenia twojego wyniku.

David Packles, menedżer produktu w Peloton Interactive, powiedział TechRadar: „W naszym ekosystemie zawsze istniały potężne elementy grywalizacyjne, niezależnie od tego, czy są to odznaki, czy rankingi. I zawsze był jakiś apetyt, by iść w tym kierunku.

„Kilka lat temu zrobiliśmy mały test. Zasadniczo zbudowaliśmy kilka mini-eksperymentów, w których wypróbowaliśmy różne mechaniki i zobaczyliśmy, co działa. W ciągu kilku tygodni zbudowaliśmy 12 różnych mini-eksperymentów.

„Natknęliśmy się na pomysł, aby stawiać tempo, dotrzymywać kroku i szanować różne wyzwania, co naprawdę odbiło się echem. W pewnym sensie wykorzystał to, co Peloton już zrobił dobrze, czyli trening i muzykę.

Lanebreak pozwala wybrać trening według gatunku muzyki, poziomu trudności, czasu trwania (niektóre nawet zaczynają się po pięciu minutach) lub typu treningu. Będziesz wtedy bezpośrednio na wirtualnej ścieżce, na której zaczyna się doświadczenie.

Obraz 1 z 2

(Źródło zdjęcia: Peloton)Zdjęcie 2 z 2

Przykładowy interfejs użytkownika Peloton Lanebreak

(Źródło zdjęcia: pluton)

Podczas jazdy będziesz mógł przełączać się pomiędzy pięcioma pasami za pomocą przycisku oporu. Jeśli zwiększysz swój opór, przesuniesz się na prawy pas; jeśli obniżysz opór, jedziesz na lewy pas.

Po drodze znajdziesz różnorodne wyzwania, które pozwolą ci gromadzić punkty. Na przykład przedmiot o nazwie Breakers oznacza, że ​​musisz zwiększyć swój wysiłek przez krótki czas, aby upewnić się, że możesz osiągnąć maksymalną liczbę punktów.

Inne elementy na torze to znaczniki, do których musisz dotrzeć na określonych pasach, co może oznaczać zwiększenie wysiłku na krótki czas.

Celem jest uzyskanie jak najwyższego wyniku. Będziesz w rankingu z innymi konkurentami lub możesz po prostu spróbować pobić swój własny wysoki wynik. Testujemy Lanebreak od około dwóch tygodni i jest to ekscytujący nowy dodatek do usługi.

Lanebreak nie jest bezpośrednim powodem do zakupu roweru Peloton, ale jest przydatny, gdy chcesz czegoś innego niż tradycyjny trening. Mechanika gry może również sprawić, że będziesz bardziej konkurencyjny niż przeciętny ranking twojego oddziału.

Obraz 1 z 2

Przykładowy interfejs użytkownika Peloton Lanebreak

(Źródło zdjęcia: Peloton)Zdjęcie 2 z 2

Przykładowy interfejs użytkownika Peloton Lanebreak

(Źródło zdjęcia: pluton)

Czasami chcemy mieć możliwość rozegrania krótkiej gry w Lanebreak, zamiast pełnego treningu z instruktorem. Elementy grywalizacji oznaczały, że byliśmy bardziej konkurencyjni niż w klasie rankingowej, a to doprowadziło do ogólnie bardziej intensywnych treningów.

Spodziewaj się, że firma będzie nadal eksperymentować tutaj. Packles powiedział TechRadar: „Zamierzamy kontynuować eksperymenty w tej przestrzeni. Dlatego cieszymy się, że możemy wykorzystać niektóre pomysły, z którymi eksperymentujemy. »

Lanebreak jest obecnie ograniczony do produktów przędzalniczych firmy, ale może się to zmienić w przyszłości. Packles powiedział: „Obecnie Lanebreak to tylko rower. Jednak ta przestrzeń dojrzała do innowacji i jesteśmy zobowiązani do dalszego podążania w tym kierunku i możesz sobie wyobrazić, dokąd nas to zaprowadzi.

Jeśli masz rower Peloton, będziesz mógł zagrać w tę nową grę od 17 lutego i rozpowszechniać ją wśród użytkowników na całym świecie.

Udostępnij to