Microsoft przygotowuje aktualizację dla Teams platformy współpracy, która przeniesie arkusze kalkulacyjne bezpośrednio do rozmów wideo.

Jak wyjaśniono w najnowszym poście na blogu firmy (otwiera się w nowej karcie), użytkownicy Microsoft Teams wkrótce będą mogli uruchamiać dokumenty Excela z ekranu spotkania, dzięki nowej funkcji o nazwie ExcelLive.

Zamiast korzystać z kart, aby pracować nad udostępnionym arkuszem kalkulacyjnym, współpracownicy będą mogli wprowadzać zmiany w czasie rzeczywistym bez opuszczania klienta Microsoft Teams.

Excel na żywo w Microsoft Teams

Nowa integracja z programem Microsoft Excel jest częścią ciągłego rozszerzania funkcji udostępniania zawartości aplikacji Teams, wprowadzonej w zeszłym roku wraz z pojawieniem się programu PowerPoint Live.

Pomysł polega na ograniczeniu zakresu, w jakim użytkownicy są proszeni o nawigację między wieloma aplikacjami w celu współpracy ze współpracownikami i partnerami w obliczu powszechnego przejścia na pracę hybrydową.

„W erze pracy hybrydowej interakcja w czasie rzeczywistym między pracownikami zdalnymi może być różnicą między wykonaniem pracy dzisiaj a dodaniem kolejnego spotkania do kalendarza” — napisał Microsoft.

„Do tej pory udostępnianie arkuszy kalkulacyjnych w ramach spotkania aplikacji Teams było dość jednostronnym doświadczeniem. Udostępniasz plik i wszyscy oglądają, gdy wprowadzasz aktualizacje. Ale co by było, gdyby twoja grupa mogła wykorzystać ten czas spotkania na wspólną pracę? poznaliśmy i zmieniające się potrzeby dzisiejszego miejsca pracy, stworzyliśmy ulepszone rozwiązanie współpracy do pracy w skoroszytach Microsoft Excel (otwiera się w nowej karcie).

Zaplanowano wprowadzenie publicznego podglądu w sierpniu, nowa funkcja Excel Live będzie dostępna za pośrednictwem menu Udostępnij i nie będzie wymagała lokalnej instalacji klienta Excel na urządzeniu.

Funkcja udostępniania zostanie również uzupełniona przez wprowadzenie funkcji wspólnych adnotacji dla aplikacji Teams, która została po raz pierwszy wprowadzona w maju. Dostępne od razu narzędzie umożliwia uczestnikom spotkania dodawanie adnotacji do udostępnionej treści, dając gospodarzom możliwość bardziej bezpośredniego angażowania uczestników w spotkania i prezentacje.

I wreszcie, Microsoft wprowadził nową funkcję, która pozwala nagrywać i udostępniać krótkie filmy w Teams, odzwierciedlając podobne narzędzie wprowadzone w Slack w zeszłym roku. Celem jest lepsze wsparcie asynchronicznych wzorców pracy, aby pomóc wyeliminować niepotrzebne spotkania z kalendarza.

Udostępnij to