Nowy sterownik GPU Intel Arc zwiększa wydajność

Jak wynika z nowego raportu, kontroler graficzny Intel Arc znacznie się poprawił (*20*) w ciągu miesiąca, a liczba wyświetlanych klatek na sekundę wzrosła w najlepszym przypadku o prawie 20% (*20*).

To pochodzi z PC World (otwiera (*20*) nową kartę), używając Intel Arc A770 i mierząc liczbę klatek na sekundę (*20*) dla niewielkiej liczby gier z najnowszym sterownikiem graficznym, porównując je z wynikami z miesiąc temu, kiedy wypuszczono flagowy procesor graficzny, a strona po raz pierwszy zrecenzowała kartę.

Platforma referencyjna obejmowała procesor graficzny A770 plus procesor Ryzen 5900X i 32 GB systemowej pamięci RAM (włączono resizable BAR, co pozwala na wyższą liczbę klatek na sekundę). Zgodnie z oczekiwaniami jest to ta sama konfiguracja sprzętowa (i wersja systemu operacyjnego), co oryginalna platforma (*20*), na której działała łatka.

W rezultacie niektóre gry uzyskały duże ulepszenia, a największym beneficjentem zaktualizowanego sterownika graficznego Arc był Total War: Troy, który wzrósł z 91 klatek na sekundę (fps) do 108 fps przy rozdzielczości 1080p (ultra detale). To nie mniej niż 19% wzrost, a przy 1440p gra poprawiła się (*20*) o 9%.

Horizon Zero Dawn odnotował 10% poprawę (z 81 kl./s do 89 kl./s, przy ultra rozdzielczości 1080p), a liczba klatek na sekundę w Cyberpunk 2077 wzrosła o 5% przy 1080p i 1440p (ultra szczegóły).

Gdzie indziej, inne gry, takie jak Assassin's Creed Valhalla, Borderlands 3, Call of Duty: Modern Warfare 2 i Shadow of the Tomb Raider, wykazały niewielki wzrost rzędu 1-2 fps.

Analiza: łuk rosnący w czasie…

Tak więc w przypadku niektórych z tych gier kilka dodatkowych klatek na sekundę nie jest czymś, co można zauważyć (*20*) w rzeczywistej rozgrywce, ale nadal wskazuje, że sprawy idą przynajmniej we właściwym kierunku (*20*) dla firmy Intel. (coś, co widzieliśmy wyróżnione (*20*) gdzie indziej). , także).

A duże naciski na niektóre tytuły tutaj są z pewnością dobrą wiadomością (*20*) dla Intela, na której może się skoncentrować, i dla tych, którzy mają nadzieję na trzeciego poważnego rywala (*20*) w dziedzinie GPU dla komputerów stacjonarnych (która rzuci wyzwanie Nvidii i AMD). Wzrosty o 10% i 19% (*20*), szczególnie (*20*) w ciągu miesiąca pracy (*20*) sterownika karty graficznej, są dość imponujące.

Nawiasem mówiąc, jedna gra spadła, Watch Dog Legions (*20*) faktycznie spadła o 5% w 1080p (a także spadła o 1 fps w 1440p, ale to nie ma większego wpływu). Uznamy to za błąd i mamy nadzieję, że teraz, gdy problem został ujawniony, zostanie naprawiony (*20*) w następnej wersji sterownika graficznego Arc.

Chociaż jest to dość ograniczony zestaw testów porównawczych PC World, jeśli Intel będzie w stanie nadążyć za sugerowanym tutaj ogólnym tempem poprawy lub przynajmniej czymś podobnym, wydajność procesora graficznego Arc będzie coraz lepsza z miesiąca na miesiąc. przynajmniej (*20*) w tych pierwszych dniach, kiedy wciąż jest wiele problemów (*20*) z kodem sterownika.

Być może do połowy 2023 r. procesory graficzne Arc będą znacznie bardziej konkurencyjne i miejmy nadzieję, że problemy wizualne i artefakty będą coraz częściej rozwiązywane, ponieważ jest to drugi (*20*) front wygładzania dla Intela. wyższa liczba klatek na sekundę. Z pewnością widoczne tutaj zyski (*20*) zaledwie w ciągu jednego miesiąca to pozytywny znak, że Intel naprawdę zmienia bieg wydarzeń.

Pamiętajcie, że oprócz aktualizacji sterowników Arc pojawią się również poprawki do gier (*20*), nad którymi twórcy samodzielnie poprawiają wydajność. Tak więc mierzenie ulepszeń w sposób (*20*), który zrobił tutaj PC World, nie gwarantuje, że pochodzą one z kontrolera, chociaż za miesiąc zyski prawdopodobnie będą (*20*) w większości. Ale niezależnie od tego, skąd pochodzą te dodatkowe fps, ogólne wrażenia z gry (*20*) są coraz lepsze, co jest dobre dla Intela i dla każdego, kto ma kartę graficzną Arc.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Przez PC Gamer (otwiera (*20*) nową kartę)

Udostępnij to