Przeglądarka Tor w końcu otrzymuje wsparcie od Apple Silicon w nowej aktualizacji

Przeglądarka Tor w końcu otrzymuje wsparcie od Apple Silicon w nowej aktualizacji

Została wydana nowa wersja anonimowej przeglądarki Tor, zapewniająca natywną obsługę urządzeń Apple Silicon, a także optymalizacje dla urządzeń z systemem Android.

Zaktualizowana przeglądarka Tor używa uniwersalnego pliku binarnego zawierającego architektury x86-64 i ARM64, więc możesz zdecydować, którego użyć w zależności od tego, czy używasz urządzenia Apple M1, M2 lub Android, co oznacza, że ​​Tor powinien teraz działać lepiej na Apple. komputery Mac.

Tor 12.0 jest oparty na przeglądarce Mozilla Firefox w wersji 102, co oznacza, że ​​zawiera wiele takich samych ulepszeń i poprawek bezpieczeństwa. Przeglądarka koncentruje się na zachowaniu prywatności i anonimowości użytkowników w Internecie, obiecując nie monitorować ich aktywności i uniemożliwiając innym robienie tego samego.

Uwagę zwraca również Android

Android to system, z którym Tor nie wydawał się zbyt chętny do rozwoju, ze sporadycznymi aktualizacjami przeglądarki na tej platformie, chociaż Tor twierdzi, że to naprawia.

Ogłaszając wydanie przeglądarki 12.0, Tor powiedział, że firma „ciężko pracuje, aby wznowić regularne aktualizacje Androida, poprawić stabilność aplikacji… Następną fazą naszego planu dla Androida jest rozpoczęcie przenoszenia wybranych funkcji o wysokim priorytecie, które zostały wydane na komputery stacjonarne na Androida.

Kolejną nową funkcją w Torze 12.0 jest tryb tylko HTTPS dla Androida. Dzięki temu przeglądarka może automatycznie łączyć się ze stronami internetowymi przy użyciu domyślnego szyfrowanego protokołu HTTPS zamiast HTTP, który nie jest szyfrowany.

Wersje Androida mają teraz również możliwość nadawania priorytetu witrynom .onion, co oznacza, że ​​użytkownicy będą automatycznie przekierowywani do witryn internetowych w wersji .onion, jeśli są one obsługiwane. Domeny te zostały stworzone przez Tora, aby uniemożliwić śledzenie połączeń do iz witryny.

Ponadto pakiety językowe są teraz dostępne w wersji 12.0, umożliwiając użytkownikom przełączanie języków w locie. Wcześniej dla określonego języka trzeba było pobierać poszczególne instancje Tora.