Chrome może wkrótce otrzymać nakładki w stylu Windows 11 lub przynajmniej są gotowe do testowania w przeglądarce Google według Vine.

Une barre de défilement superposée oznacza po prostu, że barre de défilement sur le côté droit de la fenêtre du navigationur est à peu près masquée – c'est juste une ligne très fine – et elle n'apparaît pleinement que lorsplacez la so na. Daje mu to ładniejszy wygląd i oferuje nieco więcej miejsca na wyświetlanie zawartości strony internetowej w oknie przeglądarki, gdy nie przewijasz (lub oczywiście używasz kółka myszy do przewijania).

Jak odkrył Leopeva64-2 na Reddit (za pośrednictwem Neowin), nakładki przewijania były testowane na Edge od sierpnia 2021 roku, kiedy Microsoft obiecał wprowadzić tę funkcję do Chromium, a tym samym prawdopodobnie do Chrome.

Cóż, wygląda na to, że w końcu to się dzieje, ponieważ nowa łatka w Chromium Gerrit była świadkiem komentarza pracownika Microsoftu, że warstwowe paski przewijania będą wkrótce testowane w Chrome (prawdopodobnie zaczynając od Canary, pierwszego wydania).

Analiza: Oczekuje się, że usuwanie błędów będzie kontynuowane w szybkim tempie

Również w tej łatce programiści Microsoft powiedzieli, że próbują naprawić problem polegający na tym, że YouTube w trybie pełnoekranowym ulega awarii, gdy włączone są paski przewijania nakładki. Bez wątpienia pojawią się inne zmarszczki, które będą musiały zostać rozwiązane w miarę postępu prac, zakładając, że ten ruch pójdzie zgodnie z planem, więc ta funkcja może trochę potrwać, zanim pojawi się w ostatecznej wersji Chrome.

W takim przypadku paski przewijania nakładki powinny być obecne w Chrome nie tylko w systemie Windows 11, ale także w systemie Windows 10, ponieważ funkcja jest dostępna w obu systemach operacyjnych z przeglądarką Edge. Trzymamy kciuki, nie musimy długo czekać, przynajmniej dla tych, którzy lubią ten styl pasków przewijania; dla tych, którzy tego nie robią, prawdopodobnie będzie możliwość ich wyłączenia.

Najlepsze dzisiejsze oferty na Windows 10

1643226367 783 Przeglądarka Google Chrome może mieć fajne paski przewijania

Udostępnij to