Opera ogłosiła, że ​​jej wariant gry przeglądarkowej, Opera GX, będzie również dostępny do pobrania bezpośrednio ze sklepu Epic Games Store od dzisiaj (27 stycznia).

Przeglądarkę można pobrać za pomocą tego linku, jest to pierwsza przeglądarka internetowa dostępna do pobrania w sklepie Epic.

Opera GX jest podobna do klasycznej przeglądarki Opera, ale z wyjątkowymi funkcjami dla graczy. GX Control może ograniczyć ilość pamięci RAM, z której może korzystać przeglądarka, a także podobne funkcje dla prędkości Wi-Fi lub procesora.

Pobranie przeglądarki internetowej Epic Games przyda się, jeśli masz komputer tylko do gier i nic więcej, ale nasuwa się również pytanie, czy inne przeglądarki do gier również zaspokoją tę potrzebę.

Analiza: Zawsze zmierzaliśmy w tym kierunku

Posiadanie Opery GX i wcześniej zakupionych gier gotowych do pobrania w jednym, będzie dla wielu osób bardzo długą drogą, zwłaszcza jeśli musiałeś wyczyścić komputer z gier i chcesz szybko ponownie pobrać to, co wcześniej zainstalowałeś.

Było nieuniknione, że w końcu zobaczymy przeglądarkę gier Opery w sklepie z grami, co może doprowadzić do tego, że funkcje Epic pojawią się w Operze GX z czasem, takie jak pobieranie gier lub czatowanie ze znajomymi przez klienta poczty e-mail z EpicGames.

Annette de Freitas, Head of Business Development w Opera Gaming, wyjaśniła: „Naszą misją Opery jest tworzenie doskonałych produktów, które ludzie wybierają do używania i instalowania. Freitas kontynuuje. „Ta misja doprowadziła do opracowania Opery GX, przeglądarki wybieranej przez graczy, którzy wybierają ją jako domyślną ze względu na jej doskonałą funkcjonalność, wygląd i działanie. Opera GX jest idealnym uzupełnieniem sklepu Epic Games Store ze względu na tę wspólną pasję tworzenia opcji i umożliwiania społeczności graczy”.

Opera GX en la tienda de juegos épicos

(Źródło zdjęcia: Opera)

Inni dostawcy w tej dziedzinie, tacy jak Apple, Mozilla i Microsoft, mogą rozważać wariant gier Safari, Firefox i Edge, ale uważamy, że jest to przestrzeń, którą Opera będzie miała tylko w przewidywalnej przyszłości. .

Jeśli weźmiesz pod uwagę inne aplikacje wbudowane w Operę GX, takie jak Twitch i Discord, a także możliwość synchronizacji RGB z przeglądarką internetową, ma to sens w wielkim schemacie Twojej gry.

Możesz mieć wrażenie, że inne przeglądarki internetowe, takie jak Microsoft Edge i Firefox, wykonają pracę przeglądania witryn i pobierania plików.

Ale jeśli masz partycję dysku twardego, która koncentruje się tylko na grach lub komputerze do gier, sensowne jest posiadanie przeglądarki internetowej, która próbuje rozwiązać tę samą potrzebę.

Udostępnij to